Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Тернопіль: жінки – як конкуренти, а не аутсайдери на ринку праці

Семінар із гендерних питань відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Фахівець ТМРЦЗ Інна Лісовська ознайомила присутніх із поняттями «гендер», «гендерна рівність», «гендерні стереотипи», основними положеннями Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», статтями Конституції України та іншими законодавчими документами, що мають стосунок до рівностей статей і захисту прав жінок.

Жваве обговорення викликало питання працевлаштування, перспектив на ринку праці та кар’єрного росту тих жінок, які повернулися з декретної відпустки з догляду за дитиною.

Учасниця семінару пані Наталя сказала, що саме ці три роки «вибили» її із кар’єри.

- Час робить своє. Змінюються підходи у професійній діяльності, удосконалюється технічне забезпечення, і яким би ти не був прекрасним працівником, але опісля декрету жінка стає неконкурентоздатною. Бажання працювати звичайно є, проте отримати омріяне робоче місце – практично неможливо! – вважає вона.

Інна Лісовська заперечила безробітній.

- Можливо все. Для цього потрібно лише докласти зусиль і звернутися за допомогою до фахівців з працевлаштування, наприклад, до служби зайнятості, — каже вона. — Тут можна ознайомитися з вільними вакансіями, дізнатися, як скласти резюме, підготуватися до співбесіди з роботодавцем, отримати інформацію про джерела пошуку вакансій, долучитися до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Індивідуальні бесіди, консультації, міні-ярмарки вакансій, дні відкритих дверей, презентації роботодавців, за її словами, – далеко неповний перелік заходів, які організовує служба зайнятості.

- Важливу роль у підвищенні власної самооцінки жінки, яка тривалий час не працювала та, відповідно, не адаптована до сучасних вимог ринку праці, — продовжила фахівець міськрайцентру зайнятості, — мають тренінги. А ще — надзвичайно актуальною послугою для таких жінок є професійне навчання безробітних. Саме завдяки йому можна відновити призабуті знання, уміння і навички, а при необхідності здобути нові. Тобто існують усі шанси для того, щоб бути конкурентом, а не аутсайдером на ринку праці.
 


Джерело: 7 днів 26 сiчня 2015


Тегигендерна рівність,   права жінок,   зайнятість жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.