Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Таліби заявили, що афганські жінки повинні народжувати й виховувати дітей, а не бути міністрами

В угрупованні «Талібан», що контролює владу в Афганістані, заявили, що жінки не можуть працювати в уряді, оскільки їхнє завдання народжувати та виховувати дітей.

Про це заявив представник талібів Саєд Зекрулла Хашимі в інтерв'ю TOLO News.

«Жінка не може бути міністром. Це ніби покласти їй на шию щось, що вона не може нести. Необов'язково, щоб жінки були в уряді — вони повинні народжувати. Жінки, які протестують, не можуть представляти всіх жінок Афганістану», — сказав Хашимі.

Ведучий уточнив, чому жінки не можуть бути в уряді, якщо вони є половиною суспільства. На що речник відповів, що журналіст неправильно використав поняття: «Яка половина? Це означає, що ви тримаєте їх в уряді і більше нічого, якщо порушуєте їхні права, це не проблема».

Також Хашимі назвав попередній уряд в Афганістані був маріонетковим і зазначив, що тоді в уряді була проституція. На що ведучий сказав, що не можна звинувачувати всіх афганських жінок у проституції.

«Я не маю на увазі всіх афганських жінок. Але чотири жінки, які протестують на вулицях, вони не представляють жінок Афганістану. Жінки Афганістану — це ті, хто народжують народ Афганістану та виховують їх в ісламській етиці», — заявив речник.

У Кабулі та деяких інших провінціях жінки виходили на мирні протести з вимогою гарантувати рівні права жінок і чоловіків та створити інклюзивний уряд. Однак таліби розганяли протестувальниць.

Попри обіцянки «Талібану» створити інклюзивний уряд, усі оголошені урядовці або представники угруповання, або їхніх союзників і усі — чоловіки.

«Талібан» також вже встиг заборонити жінкам займатися спортом, а також вчитися в університетах разом із чоловіками.

Що з правами жінок в Афганістані?

Під час перебування «Талібану» при владі у 1996-2001 роках права жінок були суттєво обмежені відповідно до ультраконсервативного тлумачення ісламу. Після повалення влади талібів у країні зросла кількість приватних вишів, а дівчата й жінки отримали право на освіту.

А втім, після завоювання Афганістану 15 серпня таліби заявляли, що розширять права жінок після захоплення влади. Та їхнім заявам суперечать розповіді місцевих жителів, які вже стикалися з управлінням талібів.

Потім угруповання зазначило, що жінкам потрібно тимчасово залишатися вдома, поки таліби не зможуть гарантувати їм безпеку, оскільки деякі бійці нібито не навчені поважати жінок. До того заступник комітету з питань культури «Талібану» Ахмадулла Васека заявляв, що «в жінок, які працюють, немає проблем, поки вони носять хіджаби».

Що відбувається в Афганістані?

Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.

Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян та деяких афганців. За два тижні з Афганістану вивезли понад 120 тисяч людей, однак тисячі людей досі не можуть виїхати. Україна вивезла 650 людей.

Сполучені Штати після 20 років операції завершили виведення своїх військ 31 серпня.

 


Джерело: hromadske.ua 13 вересня 2021


Тегиправа жінок,   Афганістан

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.