Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Талібан сказав афганським жінкам залишатися вдома і не ходити на роботу

Афганські жінки, які працюють, мають залишатися вдома, поки не створять належних умов для їхньої безпеки, заявив журналістам представник талібів.

"Це дуже тимчасова процедура", - сказав представник Забіхулла Муджахід.

Рух "Талібан", який впроваджував строгу версію ісламського законодавства, коли керував Афганістаном до 2001 року, понад тиждень тому повернув повний контроль над країною.

ООН звертає увагу на "достовірні" повідомлення про зловживання з боку талібів, зокрема обмеження щодо жінок.

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що права жінок є "фундаментальною червоною лінією".

Також вона заявила, що отримує повідомлення про вербування дітей-солдатів та про страти талібами.

У вівторок Мішель Бачелет виступила на екстреному засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві. Після цього Рада підтримала резолюцію, в якій підтвердила свою "непохитну підтримку" прав жінок та дівчат.

Але у резолюції немає того, що вимагали багато правозахисних груп, зокрема, у ній немає рекомендації призначити спеціального слідчого ООН по Афганістану.

Чи тимчасові обмеження

Речник "Талібану" наголосив, що будь-які обмеження щодо становища афганських жінок будуть короткочасними.

"Наші сили безпеки не навчені, як поводитися з жінками, як розмовляти з жінками", - сказав пан Муджахід. "Поки ми не забезпечимо цілковиту безпеку... просимо жінок залишатися вдома", - додав він.

"Талібан" правив країною з 1996 по 2001 роки, насаджуючи закони шаріату у власній суворій інтерпретації. Дівчата старші за 10 років і жінки не мали права навчатися, працювати і виходити на вулицю без супроводу чоловіка або родича чоловічої статі.

Жінкам потрібно було носити паранджу - вбрання, яке покриває все тіло, з голови до п'ят.

Що таке закони шаріату

За даними Amnesty International, у 1996 році одній жінці в Кабулі відрізали кінець великого пальця тільки через те, що вона використала лак для нігтів.

Жінок, яких звинуватили в перелюбстві, забивали камінням до смерті.

Таліби запевняють, що цього разу все буде інакше.

На першій пресконференції після захоплення влади представник "Талібану" заявив, що жінкам дозволять працювати, вчитися і брати участь в житті суспільства "в рамках ісламського закону".

Що це означає на практиці, - незрозуміло. Але з перших днів захоплення влади талібами у міста почали вертатися старі порядки.

У деяких провінціях жінкам наказали не виходити з будинків без супроводу родичів-чоловіків.

У Гераті на заході Афганістану бойовики "Талібану" не дозволяли студенткам і викладачкам увійти в університет.

У південному місті Кандагар закрили жіночі поліклініки.

Місцеві жительки кажуть, що вони почали носити паранджу на вулиці, частково через страх, а частково через очікування, що ця вимога повернеться.

"Ми бачили їхню жорстокість, як я можу їм довіряти? - розповіла ВВС одна афганка. - Думаю, для нас все скінчено. Я втратила надію на майбутнє".

Не "заохочувати" евакуацію

На пресконференції у вівторок у Кабулі представник талібів також торкнувся евакуації зі столиці, якою керує США.

Він закликав афганців не їхати в аеропорт, наголошуючи, що там панує хаос. А США, за його словами, має перестати "заохочувати" людей виїжджати. Адже Афганістан потребує їхнього таланту.

 


Джерело: ВВС Україна 26 серпня 2021


Тегиправа жінок,   Афганістан

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми