Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Таджицькі богослови прийняли правила зачаття в пробірці

Ісламський центр Таджикистану - вищий релігійний орган мусульман країни - прийняв спеціальну фетву про правила штучного запліднення. Запліднення без шлюбу за мусульманським обрядом названо гріховним.

Згідно фетві, подружні пари, які сповідують іслам і які хочуть завести дитину за допомогою штучного запліднення, можуть зробити це тільки в тому випадку, якщо чоловік і жінка перебувають у шлюбі, укладеному відповідно до мусульманської традиції, тобто здійснений обряд Нікохім - мусульманське вінчання.

При проведенні процедури імплантації жінка може використовувати тільки сперму свого чоловіка, чужу використовувати категорично заборонено.

Якщо дружині не вдається завагітніти, чоловік не має права використовувати для запліднення чужу яйцеклітину. Для цього йому необхідно поєднуватися шлюбом - здійснити Нікохім - з жінкою, чия яйцеклітина буде використана для запліднення.

Сурогатне материнство дозволено, за умови, якщо жінка зробить Нікохім з чоловіком, чия сперма буде використана для запліднення.

В іншому випадку процедура імплантації вважатиметься гріховною.

Сила рекомендації

"Подружня пара, не здатна мати дітей, повинна дотримати всіх цих правил. Якщо шлюб з іншою жінкою неприйнятний, тоді пара повинна подумати про усиновлення дитини. У кожному разі використання сперми і яйцеклітини дозволено тільки від одружених людей", - пояснив Російській службі Бі-бі-сі офіційний представник Ісламського центру Таджикистану Джамоліддін Хомушев.

Фетва в ісламському праві означає роз'яснення якоїсь проблеми релігійно-правового характеру, а також відповідь на питання релігійного характеру, який дає компетентна людина.

Рішення офіційного духовенства з різних питань не мають юридичної сили, однак є обов'язковими для багатьох таджицьких мусульман, що прагнуть, по можливості, дотримуватися законів ісламу.

На початку цього року в Таджикистані вперше на світ з'явилися діти, що з'явилися шляхом штучного запліднення. Ця тема в таджицькому суспільстві настільки делікатна, що батьки перших "дітей з пробірки" відмовляються від інтерв'ю.

Незвично і дорого

Раніше Шамсиддінов Курбонов - директор науково-дослідного інституту акушерства, гінекології та перинатології та Медичного центру "Насл" сказав, що таджикам ще тільки належить звикнути до подібної процедури, в тому числі і через релігійні уявлення.

Процедура штучного запліднення та народження дитини в Таджикистані коштує близько 5 тисяч доларів. Ця процедура поки по кишені тільки заможним парам. Середня заробітна плата в країні становить приблизно 80 доларів.

Експерти скептично ставляться до того, що штучне запліднення може в майбутньому допомогти десяткам сімей завести дитину, враховуючи жорсткі релігійні правила.

У багатьох мусульманських країнах, у тому числі і республіках Центральної Азії, процедура імплантації викликає невдоволення релігійних діячів.

Раніше парламент Таджикистану затвердив закон, що дозволяє штучне запліднення. Проти закону виступав, зокрема, глава Ісламської партії країни Мухіддін Кабірі.

"Обговорюючи це питання, необхідно враховувати, що в Таджикистані проживає переважна більшість мусульман. Тому важливо знати, як ці дуже делікатні питання співвідносяться з релігійними канонами", - зазначив Мухідінов Кабірі.
 


Джерело: BBC Россия 03 липня 2013


Тегиправа жінок,   Таджикістан

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.