Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ТОП-менеджери: жінки і чоловіки

За даними експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, на керівні посади чоловіки претендують значно частіше, ніж жінки. Співвідношення резюме у проф. сфері «Вищий менеджмент» чотири до одного на користь чоловіків. Найбільше жінок керують у таких проф. сферах як фітнес і краса, мистецтво та ЗМІ, наука та освіта, туризм, а також маркетинг. Але і у цих проф. сферах жінок менше ніж половина. Найменший відсоток жінок у таких проф.сферах як видобуток сировини, антикризове управління, ІТ, виробництво, нерухомість і будівництво. Найчастіше жінки претендують на заробітну плату на чверть нижчу, аніж чоловіки.

У проф. сфері «Вищий менеджмент» на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна за рік було розміщено 16 тис. резюме від топ-менеджерів. Із них 80% резюме чоловіків і лише 20% резюме жінок. Дещо краща, ніж по Україні в цілому, ситуація у столиці. Тут жінок 25%, а чоловіків відповідно 75%.

У відсотковому відношенні найбільша кількість жінок-керівників роблять кар’єру у таких спеціалізаціях, як наука та освіта; мистецтво, розваги та ЗМІ; спортивні клуби, фітнес, салони краси; туризм, управління персоналом та маркетинг. Але навіть у цих проф. сферах жінки складають менше половини всіх пошукачів. А у останніх двох проф. сферах (управління персоналом та маркетинг) їх всього третина.

Найбільш «чоловічими» є такі управлінські спеціальності як видобуток сировини, виробництво, будівництво, антикризове управління та ІТ-спеціалізації. У цих сферах чоловіки роблять успішну кар’єру значно частіше ніж жінки.

Окрім того, що жінки значно рідше претендують на керівні посади, зарплатні очікування зазвичай у них також помітно скромніші. Наприклад, 44% всіх жінок-директорів вказали бажану зарплату на рівні 12 тис, ще 25% претендують на зарплати у діапазоні від 12 до 25 тис, десята частина оцінює свою роботу у сумму до 36 тис. грн., і стільки ж пошукачок претендують на оплату до 60 тис. грн. і більше 60 тис. відповідно.

У чоловіків цей розподіл виглядає дещо інакше. Так, мінімальні зарплати, на які б погодились 44% керівників-чоловіків, знаходяться у діапазоні до 20 тис грн., третина пошукачів зацікавлена в зарплатах 20-40 тис. грн., 20% шукають роботу із зарплатою від 40 до 80 тис. грн. А от значення у найвищому сегменті заробітних плат, на які претендує лише десята частина керівників, починається з 80 тис. грн.

Є певна різниця і між рівнем професійного досвіду жінок і чоловіків. Серед чоловіків 6 і більше років досвіду роботи мають 91%, в той час як серед жінок лише 83%. Відповідно менш досвідчених спеціалістів (3-6 років досвіду роботу) серед жінок більше - 13% (чоловіків із такою кваліфікацією всього 7%). А от недосвідчених керівників мало, як серед жінок, так і серед чоловіків. Менше, ніж три роки досвіду задекларували 5% жінок і 2% чоловіків.

Варто зазначити, що різняться чоловіки і жінки у тому, як визначають свої ключові навики та кваліфікації. Наприклад, топ-10 чоловічих ключових кваліфікацій виглядає наступним чином: управління продажами, управління проектами, управління персоналом, ведення переговорів, управління виробництвом, В2В продажі, бюджетування, управління підприємством, організаторські навики, керівництво колективом.

У жіночому ТОП-10 ключових навиків із чоловіками співпадають п’ять ключових навиків: управління продажами, управління проектами, управління персоналом, ведення переговорів, бюджетування. Серед тих кваліфікацій, які відрізняються від чоловічих, - підбір персоналу, навчання персоналу, управління витратами, організація заходів, холодні продажі.

А от розбіжностей у освітніх характеристиках між чоловіками і жінками майже немає. Так, 90% всіх керівників має вищу освіту і в тій чи іншій мірі володіє англійською мовою. А от МВА спромоглись здобути лише 8% топ-менеджерів чоловіків і 6% жінок.

Дані були отримані у результаті аналізу бази вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у травні 2015 року.
 


Джерело: HeadHunter 15 травня 2015


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   жінки у бізнесі

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми