Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Суд у Гонконгу дозволив шлюб транссексуалам

Транссексуалка з Гонконгу виграла позов, поданий до апеляційного суду, з вимогою дозволити їй вийти заміж за свого приятеля.

Суд вирішив, що чинний в Гонконгу закон, який забороняє шлюби між трансексуалками і чоловіками, є неконституційним, оскільки забороняє жінці, яка народилася чоловіком і зробила операцію зі зміни статі, вийти заміж за її коханого.

Позивачці, ім'я якої не розголошується, зробили операцію зі зміни статі кілька років тому.

Однак влада відмовилася реєструвати її шлюб, оскільки в її свідоцтві про народження написано про її приналежність до чоловічої статі.

"Право на шлюб, що гарантується нашою конституцією, поширюється на право транссексуалів одружуватися після зміни статі", - говорить рішення суду, прийняте більшістю голосів.

Радикальний перегляд

"У сучасному Гонконгу з його мультикультуралізмом, де люди сповідують безліч релігій, намір народити дитину більше не є неодмінною умовою шлюбу", - йдеться в рішенні суду.

Всі згадки про "жінок" або "осіб жіночої статі" в законі про шлюб Гонконгу повинні відтепер передбачати також осіб, які змінили стать з чоловічої на жіночу.

Тільки один з п'яти членів суду проголосував проти цього рішення.

Однак суд заявив, що виконання цієї постанови відкладається на рік, щоби надати владі час на внесення змін до законодавства.

Суддя Патрік Чан, який проголосував проти рішення суду, заявив, що включення тих транссексуалів, які змінили стать, у визначення термінів "чоловік" і "жінка" є радикальним відходом від традиційного уявлення про шлюб.

"Немає свідчень того, що погляди людей у Гонконгу на інститут шлюбу змінилися фундаментальним чином, - сказав він. - Будь-які зміни в законі повинні прийматися тільки після широкого громадського обговорення".

Транссексуалка, яка проходить по цій справі під іменем W, подала апеляцію після того, як Верховний суд Гонконгу відхилив її позов у 2010 році.

У суді її адвокат доводив, що операцію зі зміни статі їй зробили державним коштом і з медичних міркувань, і що вона вважається жінкою в повсякденному житті. Її паспорт і посвідчення жінки також вказують на її приналежність до жіночої статі.

Проблема полягала в тому, що гонконгська влада посилалася на запис у її свідоцтві про народження, в якому вказана чоловіча стать. За місцевими законами, свідоцтво про народження не можна змінювати.
 


Джерело: BBC Україна 14 травня 2013


Тегирівні права,   транссексуали

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".