Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Суд у Делі заслухав першого свідка у справі про зґвалтування

Суд в індійській столиці Делі заслухав першого свідка у справі про зґвалтування та вбивство 23-річної студентки, яке сталося у грудні.

Першим з 80 свідків з боку обвинувачення став друг загиблої, який був з нею під час нападу у автобусі. У середу свідок відповість на запитання захисту.

П’ятеро обвинувачуваних, які не визнають себе винними, прибули до суду, який розглядає їхню справу за спеціальною прискореною процедурою.

Якщо їх визнають винними, чоловікам загрожує смертна кара. Шостого підозрюваного судитимуть у суді для неповнолітніх, оскільки йому немає 18 років.

Розголошення будь-яких подробиць розгляду справи заборонене. Суддя також попросив адвокатів не спілкуватись з журналістами.

Повідомляється, що на територію, де розташована будівля суду, доправили автобус, у якому, ймовірно, був скоєний напад.

Студентка загинула від отриманих поранень 29 грудня, за кілька днів після нападу, перебуваючи у лікарні в Сингапурі.

Імена загиблої та її 28-річного друга не розголошуються з юридичних причин. Чоловік прибув до суду в інвалідному візку - він досі не може ходити через травми, отримані у нападі.

"Мій син піде на все, щоб винні були покарані", - заявив інформагенції AFP батько потерпілого.

13 звинувачень

Імена обвинувачених чоловіків – Рам Сінгх, його брат Мукеш, Паван Гупта, Вінай Шарма та Акшай Тхакур.

Їм пред'явили 13 звинувачень, зокрема вбивство, групове зґвалтування, викрадення та знищення доказів.

Прокурори заявляють, що мають багато доказів, серед яких дані з мобільних телефонів підозрюваних та свідчення постраждалої, які вона встигла дати після нападу.

Очікується, що адвокати звинувачених стверджуватимуть, що докази були сфабриковані і що заклики обвинувачення почати розгляд справи якомога швидше поставили під сумнів довіру до роботи суду.

За словами кореспондента ВВС у Делі Санджоя Маджумдера, вся Індія спостерігає за розвитком справи, яка викликала хвилі протестів та збурила дискусію про ставлення до жінок.

У неділю президент Індії Пранаб Мукерджи Клацнути підписав новий закон, який збільшив мінімальний термін ув'язнення для засуджених у груповому зґвалтування та дозволив смертну кару у деяких випадках.

Правозахисні організації за права жінок виступили проти закону, заявивши, що до нього мають включити норми щодо зґвалтування у шлюбі та напади з боку представників сил безпеки у конфліктних зонах.

 


Джерело: BBC Україна 05 лютого 2013


Тегинасильство щодо жінок,   згвалтування,   Індія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми