Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Суд Сальвадору не дозволив зробити аборт важкохворій

Верховний суд Сальвадору відмовив тяжкохворій вагітній жінці у праві на аборт, хоча її плід майже не має шансів на виживання.

Адвокати молодої жінки, яка страждає важкими захворюваннями печінки й шкіри, заявили, що продовження вагітності створить загрозу для її життя.

У плоду вже відсутня частина мозку або весь центральний відділ нервової системи.

Однак, за законами Сальвадору, аборт не дозволений за жодних обставин.

Конституція цієї країни, де більшість населення - католики, захищає право на життя з моменту зачаття.

У 22-річної жінки, яку називають Беатріс, хоча це її несправжнє ім'я, слабке здоров'я: хронічні порушення імунної системи, туберкульоз шкіри та ниркова недостатність.

Згідно з результатами аналізів, у її 26-тижневого плоду діагностована аненцефалія - вроджена відсутність частини головного мозку. Практично всі діти з таким діагнозом помирають відразу або незабаром після народження.

"Повна заборона"Лікарі пологового будинку, міністерство охорони здоров'я і правозахисники підтримали прохання Беатріс перервати вагітність. Але судді Верховного суду рішенням чотири проти одного відповіли відмовою.

У постанові суду йдеться: "Права матері не можуть вважатися пріоритетними по відношенню до прав ненародженої дитини або навпаки. Для захисту права на життя з моменту зачаття діє повна заборона на аборти".

Суд постановив, що лікарі зобов'язані і далі стежити за здоров'ям жінки й здійснювати необхідне лікування.

Адвокати Беатріс поки не прокоментували рішення суду, про яке стало відомо в середу ввечері.

Однак лікарі, які підтримують переривання вагітності, раніше зауважували, що з розвитком плоду ризики для здоров'я жінки зростатимуть, і оскільки здоров'я у неї слабке, проводити лікування буде дедалі складніше.

 


Джерело: BBC Україна 31 травня 2013


Тегиаборт,   права жінок,   Сальвадор

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.