Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Суд Канади дозволив жінкам одягати нікаб під час офіційних церемоній

Апеляційний суд Канади відхилив позовну заяву уряду та дозволив жінкам одягати нікаб під час публічної церемонії прийому громадянства.

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Оттаві, таке рішення було ухвалено сьогодні Федеральним апеляційним судом Канади.

"Запроваджена у 2011 році урядова постанова (яка забороняє використання одягу, що закриває обличчя, під час церемонії прийому у громадянство – ред.), порушує закон про громадянство, що зобов’язує офіційних осіб при прийомі клятви у людей, які вступають в канадське громадянство, забезпечувати максимально можливий рівень релігійної свободи", - сказав суддя Кейт Боусвелл.

Він пояснив, що закон не може вимагати від того, хто хоче отримати громадянство Канади, "відмови або порушення основних принципів його релігії".

Судовий позов розпочала мусульманка Зунера Ішак, яка переїхала до свого чоловіка в Онтаріо з Пакистану у 2008 році. Два роки тому Ішак погодилася зняти нікаб в присутності службовця перед складанням іспиту на громадянство. Втім, вона відмовилася розкрити обличчя під час публічної церемонії прийняття присяги.

Цей випадок спровокував запеклі дискусії у канадському парламенті. Тоді лідер консервативної партії Стівен Харпер наголосив, що запроваджена його урядом заборона на закриття обличчя під час публічних церемоній прийому у громадянство відображає погляди переважної більшості канадійців, включно з поміркованими мусульманами. З його позицією не погодилися опозиційні партії.

Нагадаємо: у Франції вже кілька років діє закон, що забороняє носіння в публічних місцях одягу, який закриває обличчя. У Голландії носіння нікабів під забороною у середніх та вищих учбових закладах, а у Швейцарії не дозволено будувати мінарети.


Джерело: УКРІНФОРМ 16 вересня 2015


Тегиправа жінок,   Канада,   іслам,   нікаб

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.