Стаж для пенсії: жінкам роз’яснили всі тонкощі зарахування
До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Так, до 1 січня 2004 року до трудового стажу включалися всі періоди перебування у трудових відносинах, пише Народна Правда з посиланням на Соцпортал.
Трудовий стаж включає в себе періоди відпусток для догляду за дитиною до 3-х років, у зв’язку з вагітністю та пологами, а також для догляду за медичним висновком до досягнення дитиною шестирічного віку.
Також до трудового стажу включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.
Починаючи з 1 січня 2004 року, час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, зараховується до страхового стажу матері при умові, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку та при умові отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Вже з 1 січня 2005 року внески за ці періоди сплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
Сплата внесків за періоди перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться з 1 липня 2013 року.
Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” передбачені положення щодо врахування при визначенні права на призначення пенсії за віком, зокрема перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно, а також перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно з поясненням до документа, пенсіонерів чекає:
підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року
введення з 2019 року накопичувальної системи
призначення пенсії незалежно від віку при наявності 40 років страхового стажу з 1 січня 2028 року
прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, складе 1 452 гривні
передбачаються надання гарантій для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 грн.
з 1 жовтня для 5,6 млн пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 грн.
для 104 тис. жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років – скасовується зменшення розміру пенсій
з 2019 року індексація буде відбуватися автоматично. Що не потребує рішення уряду або Верховної Ради: на 50% від зростання споживчих цін і на 50% від зростання середньої зарплати за один календарний рік. А з 2021 – за три попередніх календарних року.
Нагадаємо, нова пенсійна реформа, яку запровадили в Україні з подачі Кабміну, виявилася більш м’якою до жінок.
Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявляв, що у випадку ухвалення ВР в цілому пенсійної реформи в середині жовтня, осучаснення пенсій відбудеться заднім числом, тобто з 1 жовтня. Він запевнив, що існують всі необхідні механізми у пенсійному фонді.
Додамо, Микола Шамбір повідомляв, що українці зможуть самі вибирати, коли їм виходити на пенсію, а її розмір буде залежати від особистого вибору кожної людини. Важливим елементом буде страховий (трудовий) стаж.
Нагадаємо, завдяки реформі, в українців з’явилося аж цілих три можливих варіанти виходу на відпочинок. З 2018 року — можна буде вийти на пенсію в 60 років при наявному стажі в 25 років, а не 15 як зараз, в 63 роки при стажі 15 років. Щороку вимоги до стажу збільшуватимуться на рік. І з 2019 року можна в 65 років піти на пенсію при стажі від 15 до 16 років. І до 2028 року поріг страхового стажу має досягти 35 років.
Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко назвав новий розмір мінімальної пенсії в Україні. Вона складатиме 1452 гривні.
Крім того, українські гумористи присвятили один з номерів старту пенсійної реформи в Україні в передачі “Ігри приколів”. Центральною темою жартівники вибрали підвищення пенсійного віку для жінок. Коміки жартома зазначили, що тепер 55-річних жінок слід вважати “молодими тьолками”.
Крім того повідомлялося, хто з українців пенсійного віку може залишитися без пенсії після введення в дію реформи.
Джерело: Народна правда 27 жовтня 2017