Співчуття у час війни
Активісти неурядового сектору в Україні з початку повномасштабного вторгнення активно допомагають тим, хто найбільше постраждав внаслідок війни. Спілкування з тими, хто пережив шокові стани, на власні очі бачив смерть, втратив житло і майно потребує особливих навичок. Саме тому Oxfam GB, за підтримки якого Жіночий консорціум України реалізує проєкт «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», регулярно організує і проводить різноманітні тренінгові заняття.
Так, нещодавно, команда ЖКУ взяла участь у тренінгу з першої психологічної допомоги де вивчала способи підтримки людей, що постраждали внаслідок кризових ситуацій. Його провела фахівчиня із соціальної роботи в Представництві Oxfam в Україні Наталія Карбушева.
Мало хто знає, що психологічні реакції людини на негативні події не тільки індивідуальні, а й відрізняються залежно від часу. Найбільший шок люди переживають у перші три доби після травмуючої події. Пізніше сприйняття та реакції змінюються. У комунікації з постраждалими важливі усі деталі.
При цьому перша психологічна допомога це не консультація психолога і освоїти її принципи може будь яка доросла людина. Серед головних правил ППД – пропонувати підтримку і допомогу ненав’язливо, задовільняти нагальні потреби постраждалого (їжа, вода, інформація), уважно слухати і не примушувати людину говорити, вміти втішати і заспокоювати, знати як зв`язати постраждалого з відповідними службами і структурами соціальної підтримки і т.д.
Щоб навчитися правильно та ефективно комунікувати, надавати допомогу і підтримувати постраждалих, учасники тренінгу вивчали основні принципи першої психологічної допомоги, моделювали різні ситуації, коли потрібна така допомога і обговорювали найкращі варіанти дій, виконували групові вправи підтримки.
Нагадаємо, що за підтримки Oxfam GB Жіночий консорціум України реалізує проєкт «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни». Він втілюється у Чернігівській та Київській областях, а також у місті Києві. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад, соціально-економічну підтримку жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 12 березня 2024