Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Сьогодні у Парижі відбудеться церемонія вручення Премії Л'Ореаль-ЮНЕСКО "Жінки в науці"

28 березня в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі п'ять відомих жінок-вчених будуть удостоєні премії ЮНЕСКО-Л'Ореаль "Жінки в науці". Переможницями конкурсу на цю престижну нагороду стали представниці Нігерії, Японії, Великобританії, Бразилії і США.
 
Щороку п'ять видатних учених-жінок, по одній від кожного континенту, нагороджуються за внесок у науку, відданість справі та вплив на суспільство.

У цьому році професор Франциска Ннека Океке з Нігерії отримала премію за внесок у вивчення феномена добових змін іонних струмів у верхніх шарах атмосфери, що сприяє кращому розумінню процесу змін клімату. Японці Рейко Курода премія присуджена за виявлення функціональної відмінності між лівосторонньою та правосторонньою молекулами і його значення. Дане відкриття знайде широке наукове застосування у вивченні нейродегенеративних хвороб, наприклад, хвороби Альцгеймера.

Професору Пратібсі Гаї з Великобританії премія присуджена за оригінальний спосіб удосконалення електронного мікроскопа, що дозволив спостерігати за поверхневими хімічними реакціями на атомах каталізаторів, що допоможе вченим у розробці нових ліків і пошуку нових джерел енергії. Марсія Барбоза з Бразилії удостоєна нагороди за відкриття однієї з специфічних властивостей води, що сприяє кращому розумінню процесу виникнення землетрусів.

Професор Дебора Джин із США отримає премію ЮНЕСКО за першу в історії науки вдалу спробу охолодження молекул до температури, необхідної для спостереження уповільнених хімічних реакцій. Це має важливе значення для розвитку медицини і пошуку нових джерел енергії.

«Роботи цих п'яти видатних жінок-учених допомогли людству ще глибше проникнути в таємниці природи», - заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.

«Їх новаторські дослідження та відкриття змінили наш образ думок у різних сферах природничих наук і відкрили нові горизонти в області прикладної науки і технологій. Наукові досягнення такого масштабу здатні змінити наше суспільство», - додала Ірина Бокова.

На церемонії нагородження п'яти лауреатам буде вручено премію і приз у розмірі 100 тисяч доларів за досягнення в науці.
 


Джерело: Центр новостей ООН 28 березня 2013


Тегикар'єра жінки,   жінки в науці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".