Сьогодні у Парижі відбудеться церемонія вручення Премії Л'Ореаль-ЮНЕСКО "Жінки в науці"
28 березня в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі п'ять відомих жінок-вчених будуть удостоєні премії ЮНЕСКО-Л'Ореаль "Жінки в науці". Переможницями конкурсу на цю престижну нагороду стали представниці Нігерії, Японії, Великобританії, Бразилії і США.
Щороку п'ять видатних учених-жінок, по одній від кожного континенту, нагороджуються за внесок у науку, відданість справі та вплив на суспільство.
У цьому році професор Франциска Ннека Океке з Нігерії отримала премію за внесок у вивчення феномена добових змін іонних струмів у верхніх шарах атмосфери, що сприяє кращому розумінню процесу змін клімату. Японці Рейко Курода премія присуджена за виявлення функціональної відмінності між лівосторонньою та правосторонньою молекулами і його значення. Дане відкриття знайде широке наукове застосування у вивченні нейродегенеративних хвороб, наприклад, хвороби Альцгеймера.
Професору Пратібсі Гаї з Великобританії премія присуджена за оригінальний спосіб удосконалення електронного мікроскопа, що дозволив спостерігати за поверхневими хімічними реакціями на атомах каталізаторів, що допоможе вченим у розробці нових ліків і пошуку нових джерел енергії. Марсія Барбоза з Бразилії удостоєна нагороди за відкриття однієї з специфічних властивостей води, що сприяє кращому розумінню процесу виникнення землетрусів.
Професор Дебора Джин із США отримає премію ЮНЕСКО за першу в історії науки вдалу спробу охолодження молекул до температури, необхідної для спостереження уповільнених хімічних реакцій. Це має важливе значення для розвитку медицини і пошуку нових джерел енергії.
«Роботи цих п'яти видатних жінок-учених допомогли людству ще глибше проникнути в таємниці природи», - заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.
«Їх новаторські дослідження та відкриття змінили наш образ думок у різних сферах природничих наук і відкрили нові горизонти в області прикладної науки і технологій. Наукові досягнення такого масштабу здатні змінити наше суспільство», - додала Ірина Бокова.
На церемонії нагородження п'яти лауреатам буде вручено премію і приз у розмірі 100 тисяч доларів за досягнення в науці.
Джерело: Центр новостей ООН 28 березня 2013
Додати коментар Коментарi (0)