Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ситуація з гендерною нерівністю у світі погіршилася – рейтинг

Україна посіла 61 місце зі 144 країн, представлених в "Індексі гендерного розриву".

Ситуація з гендерною нерівністю у світі погіршилася в 2017 році вперше за всю історію підрахунку цього показника - з 2006 року. Розрив між чоловіками і жінками в 2017 році вдалося нівелювати на 68% проти 68,3% в 2016 році, відзначається в Global Gender Gap Index (індекс гендерного розриву), який вивів Всесвітній економічний форум. При поточних темпах для усунення нерівності буде потрібно 100 років проти 83 в минулому році. У сфері працевлаштування на це знадобиться 217 років.

Жодній країні світу досі не вдалося досягти повної гендерної рівності. Ближче всього до цього показника підійшла Ісландія , яка закрила 88% гендерного розриву. За нею йдуть Норвегія, Фінляндія, Руанда і Швеція. У першу десятку увійшли також Нікарагуа, Словенія, Ірландія, Нова Зеландія і Філіппіни. Україна – на 61 місці.

Зазначається, що показники погіршилися у всіх чотирьох основних сферах: освіта, охорона здоров'я і виживання, економіка і кар'єра, а також політичні права. Ні в одній країні світу немає рівності в економічній сфері, проте 13 держав зуміли подолати розрив більш ніж на 80%. Але гірше за все з політичними правами - тільки Ісландії вдалося скоротити різницю більш ніж на 70%.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України ввів посаду урядового уповноваженого з питань гендерної політики і затвердив положення про неї.

 


Джерело: Дзеркало тижня 02 листопада 2017


Тегигендерна нерівність,   рейтинг,   права жінок,   гендерні стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.