Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шведським журналістам заборонили використовувати слово "воно"

Шведський експеримент зі скасуванням займенників "він" і "вона" поки не вдалося поширити на всю країну. Керівництво великого авторитетного видання Dagens Nyheter днями настійно рекомендувало журналістам уникати заміни "чоловічих" і "жіночих" займенників на безособове "воно". Але прихильники "повної рівності" статей напевно продовжать свою боротьбу.

Шведський дитячий садок з промовистою назвою "Егаліте" (рівність) в минулому році прославився не тільки на всю країну, але й на весь світ. І було від чого. У його стінах було накладено заборону на всі слова, які хоч якось підкреслюють статеву приналежність. Тобто ніяких "хлопчиків" і "дівчаток", "чоловіків" і "жінок". Особистісні займенники "він" і "вона" також потрапили в чорний список.

Ну, а щоб якось позначати один одного, діти і дорослі використовували штучно створене займенник hen (воно) - щось середнє між han (він) і hon (вона). Як гордо заявляли вихователі дитячого садку, слово hen надає дітям повну свободу у виборі статевої ідентичності.

Шведський експеримент вийшов за рамки дитячого садка і викликав широку дискусію в суспільстві. Наприклад, партія "Шведські демократи" виступила у місцевому парламенті з пропозицією заборонити гендерну педагогіку на всіх щаблях освіти.

Частина журналістів також підхопила нове слівце hen, почавши використовувати його у своїх статтях. У результаті днями в листі співробітникам від імені шеф-редактора Dagens Nyheter було рекомендовано використовувати слово hen тільки у виняткових випадках, оскільки читачі "зациклюються" на ньому при читанні статей. Про це у своєму блозі повідомляє Аркадій Рябіченко, керівник групи досліджень країн Північної Європи Балтійського Федерального університету імені І. Канта.


Джерело: pravda.ru 21 вересня 2012


ТегиШвеція,   гендерна рівність,гендерна нерівність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі