Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шведський ринок праці чітко поділений на "чоловічі" і "жіночі" професії

 На сьогоднішній день ринок праці у Швеції чітко поділений на "чоловічі" і "жіночі" професії. Про це делегації Жіногчого консорціуму України повідомила представник Центру зайнятості міцста Гьотеборга Бріт Шонбек.

За її словами, більшість жінок працює в "обслуговуючій" сфері - молодший медперсонал, вихователі в дитсадках та вчителі в початкових школах, виконують малокваліфіковану роботу на кухні, та в обслуговуванні готелів. Зовсім не працюють шведські жінки у будівництві, на підприємствах важкої промисловості та водіями дальніх перевезень.

Натомість "чоловічими" у Швеції вважаються IT-індустрія, будівництво, важка промисловість. Цікаво, шведські чоловіки зовсім не працюють секретарями (помічниками) керівників.

Гендерний паритет у Швеції спостерігається серед викладачів вузів, високооплачуваних кухарів та лікарів.

Цікаво, що за статистикою, більшість шведських жінок працюють у державному секторі економіки, оскільки дитсадки та молодші школи у Швеції - переважно державні.

У державному секторі економіки, за словами Бріт Шонбек, розрив між зарплатами чоловіків і жінок помітно менший, ніж у приватному. Це очевидно пов'язано з тим, що шведське законодавство гарантує гендерну рівність у всіх сферах життя.

Нерівність спостерігається у кількості робочого часу. Якщо чоловіки працюють 36 - 42 години на тиждень, то жінки в средньому - 28. 

Фактично, зауважила Бріт Шонбек, шведські жінки, які у 50-х - 60-х - 70-х роках масово вийшли на ринок праці, залишилися у сфері обслуговування, лише почали отримувати за це гроші. 

Такпим чином, не зважаючи на багаторічну боротьбу Шведських феміністок за рівні права з чоловіками, ринок праці у Швеції виглядає гендерно нерівним.


Джерело: WCU 16 жовтня 2012


Тегигендерна нерівність,   ринок праці,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.