Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шведський ринок праці чітко поділений на "чоловічі" і "жіночі" професії

 На сьогоднішній день ринок праці у Швеції чітко поділений на "чоловічі" і "жіночі" професії. Про це делегації Жіногчого консорціуму України повідомила представник Центру зайнятості міцста Гьотеборга Бріт Шонбек.

За її словами, більшість жінок працює в "обслуговуючій" сфері - молодший медперсонал, вихователі в дитсадках та вчителі в початкових школах, виконують малокваліфіковану роботу на кухні, та в обслуговуванні готелів. Зовсім не працюють шведські жінки у будівництві, на підприємствах важкої промисловості та водіями дальніх перевезень.

Натомість "чоловічими" у Швеції вважаються IT-індустрія, будівництво, важка промисловість. Цікаво, шведські чоловіки зовсім не працюють секретарями (помічниками) керівників.

Гендерний паритет у Швеції спостерігається серед викладачів вузів, високооплачуваних кухарів та лікарів.

Цікаво, що за статистикою, більшість шведських жінок працюють у державному секторі економіки, оскільки дитсадки та молодші школи у Швеції - переважно державні.

У державному секторі економіки, за словами Бріт Шонбек, розрив між зарплатами чоловіків і жінок помітно менший, ніж у приватному. Це очевидно пов'язано з тим, що шведське законодавство гарантує гендерну рівність у всіх сферах життя.

Нерівність спостерігається у кількості робочого часу. Якщо чоловіки працюють 36 - 42 години на тиждень, то жінки в средньому - 28. 

Фактично, зауважила Бріт Шонбек, шведські жінки, які у 50-х - 60-х - 70-х роках масово вийшли на ринок праці, залишилися у сфері обслуговування, лише почали отримувати за це гроші. 

Такпим чином, не зважаючи на багаторічну боротьбу Шведських феміністок за рівні права з чоловіками, ринок праці у Швеції виглядає гендерно нерівним.


Джерело: WCU 16 жовтня 2012


Тегигендерна нерівність,   ринок праці,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".