Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Швеція стала найкомфортнішою країною для жінок

Швеція займає перше місце в рейтингу рівноправності статей серед усіх країн Євросоюзу. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Європейського інституту гендерної рівноправності. Іншими словами, саме ця країна стала найбільш сприятливою в Європі з точки зору ступеня комфорту проживання представниць прекрасної половини людства, повідомляє NEWSru.com.

В основу рейтингу дослідники поклали розроблений ними ж індекс гендерної рівності. Він увібрав в себе шість основних показників: робота, влада, знання, гроші, здоров'я, час, а також два периферійних - нерівність (в рамках тих показників, що не були згадані раніше) і насильство. Індекс показує, наскільки близька кожна країна до досягнення рівноправності статей.

Першою в рейтингу стала Швеція, вона набрала 74,3 з можливих 100 балів. На другому місці - Данія, у неї 73,6 бала, на третьому - Фінляндія з 73,4. У кінці рейтингу знаходяться Болгарія і Румунія, у них 37,0 і 35,3 бала відповідно. Середній показник серед 27 європейських країн склав всього 54 бали, тільки 15 з 27 країн переступили через рубіж 50 балів.

Соціологи працювали в основному із статистичними даними, отриманими ще в 2010 році з офіційних джерел, таких як: Eurostat, Eurofond, Європейська комісія з питань правосуддя та інші. Інформацію обгрунтовували з точки зору аналітики. Брався до уваги і розмір країни. Європейські держави порівнювалися і між собою, дослідники намагалися встановити, які з показників домінують у тій чи іншій країні.

"Розроблений інститутом рейтинг дозволяє кожному члену Євросоюзу оцінювати і порівнювати прогрес, досягнутий з різних аспектів рівноправності статей. Я сподіваюся, що цей інструмент буде широко використовуватися і що він приведе до кращого розуміння, а також подальшому прогресу в області рівноправності статей", - цитує ИТАР-ТАСС главу Комітету з прав жінок і гендерної рівноправності Європарламенту, вихідця зі Швеції Мікаеля Густафсона.

Нагадаємо, в 2012 році українки за гендерній рівності виявилися на 64 місці - між Белізом і Перу.


Джерело: NEWSru.com 15 червня 2013


Тегиправа жінок,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".