Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шлюби українців руйнуються через емоції і кризу

Україна лідирує за кількістю розлучень. Ситуацію може виправити досвід інших країн, зокрема італійське «терпіння» і аліменти по-німецьки, пише газета «Сегодня».

За словами наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень Людмили Слюсар, Україна та інші країни СНД — лідери за рівнем розлучуваності в Європі.

«У сталінські часи у нас була досить складна, двоступенева система розлучень. Коли її спростили в кінці 1960-х, кількість розлучень відразу зросла. На початку 1990-х, за часів кризи, відсоток тих, хто розлучається, почав різко збільшуватися. Після 2000-х хвиля розлучень пішла на спад, але процес цей непослідовний, з коливаннями. За нашими даними, в 2010-2011 рр. знову збільшилася кількість тих, хто розлучається», — розповіла вона.

Причому на думку фахівців, економічний фактор — не найголовніший руйнівник шлюбу. Головна причина — міжособистісні конфлікти. Кожен четвертий процес починається через алкоголізм. Соціологи також зазначають, що у нашій країні дитина не є стримуючим фактором. До 50% розлучень відбуваються в сім'ях, де є діти.

«Тому, що ми в одні з перших у світі за кількістю розлучень, є кілька пояснень. У нас частіше реєструють шлюб, а на Заході прийнято довше жити разом без всяких штампів в паспорті. У нас молодь обмінюється обручками «на емоціях», за велінням серця. А в інших країнах шукають надійного супутника життя і вже не відмовляються від нього», — говорить Слюсар.

Треба зазначити, що на статистику розлучень за кордоном впливає і складність процесу розлучення, і розмір аліментів. В Україні подружжя може стати вільними вже через місяць після подачі заяви. А от в Італії треба спочатку довести, що ви вже 3 роки прожили окремо, а аргументи на кшталт «не зійшлися характером» приводом для розлучення не вважають.

Мінімальна сума аліментів в Україні близько 400 грн. На Заході дитина отримує набагато більше. До того ж багато де гроші виплачуються не тільки на дитину, а й на екс-дружину до тих пір, поки повторно не вийде заміж, зазначає видання.

Психологи припускають, що в найближчі роки кількість розлучень буде збільшуватися. Винна в цьому криза 1990-х. За даними соціологів, тоді різко зросла кількість розлучень. 20 років тому нестабільна обстановка, загальна нервозність і т. п. безжально розколювали сім'ї. Через десятиліття діти тих, хто в ті 1990-ті розлучився, стали «групою ризику». Вони вже самі обзавелися сім'ями і, на жаль, багато з них на межі розлучення.

«Коли родина проходить разом крізь кризи, коли подружжя продовжує залишатися разом, незважаючи ні на що, воно стає прикладом для дітей. Ті, хто виріс в повноцінних сім'ях, будуть триматися один за одного. Ті, у кого розлучилися батьки, розлучаються з партнером, коли трапляються найменші труднощі», — розповіла психолог Наталія Ломоносова.

На думку адвоката Сніжани Бугрик, дещо поліпшити ситуацію могло б збільшення часу, який дається парі на роздуми. «Місяць — це занадто мало. І потрібні більш серйозні аргументи для розлучення, ніж «хочу — не хочу». Так будуть серйозніше ставиться до сім'ї. Те, що жінка може отримувати аліменти не тільки на дитину, а й на себе, — теж цілком логічно, адже багато дружин присвячують себе родині, не піклуючись про кар'єру або заощадженнях. Тому аліменти від чоловіка з цієї точки зору виправдані», — зазначає Бугрик.

 


Джерело: Відомості.ua 04 травня 2012


Тегирозлучення,   шлюб,   причини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.