Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Школярі у Дніпрі провели дослідження про неоплачувану жіночу працю

Вже сім років у Дніпровському юридичному ліцеї читають курс «Основи гендерної рівності». Один з напрямків цього предмету — гендерні аспекти економіки, зокрема, неоплачувана хатня праця.

«Ми розглядаємо такі пункти: приготування їжі, прибирання, емоційне обслуговування та догляд за членами родини, — пояснює викладачка Ганна Мягких. — Коли ми працюємо з цією темою, бачимо, що в Україні є гендерна нерівність. Значна частина хатньої роботи покладена на плечі жінок незалежно від того, працюють вони за наймом чи ні».

Школярам запропонували виконати незвичайне практичне завдання аби підрахувати, скільки б заробила мама, «сидячи вдома».

«Вони складають таблицю із назвою «Картина домашнього дня»: по вертикалі виписують години, а по горизонталі — види праці, що виконують усі члени родини. Далі — самостійний пошук в інтернеті вартості подібної праці людини за наймом. За результатами ми виявили, що рекордсменками із неоплачуваної хатньої праці стали бабусі, які дуже часто отримують пенсію, продовжуючи роботу за наймом, та виконують хатні обов’язки», — ділиться Ганна.

«Я гадала, що тато виконує більше роботи, адже він більше заробляє. Думала, що і я працюю достатньо. Втім, після такого завдання зрозуміла, що мама могла би заробити більше за нас усіх», — зізнається учениця ліцею Маргарита.

Її однокласник Вадим розповідає: «Коли мої батьки побачили цю роботу, дуже здивувалися. Мама навіть не знала, що може стільки заробляти. Тато почав більше допомагати їй. В майбутньому, якщо у мене буде своя родина, намагатимуся розподілити обов’язки рівномірно»


Джерело: Громадське ТБ Дніпро 27 червня 2017


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   неоплачувана праця жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми