Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Сексуальне насильство в Єгипті: правозахисники занепокоєні

Феномен – не новий: не вперше єгипетські жінки стають жертвами словесного або фізичного насильства.

Останнім часом кількість таких випадків збільшилась, зокрема, у післяреволюційний період. Десятки єгипетських жінок повідомляюють про агресію, жертвами якої стали під час прогулянок у парках і скверах прямо серед білого дня. Правозахисники висловлюють занепокоєння ситуацією.

Розповідає жертва сексуального домагання:

“Поряд зі мною сидів чоловік із ноутбуком, на поверхні якого тримав руки. Щось було не так, я відчула, що мені щось заважає. Одразу промайнула думка: треба сказати йому, щоб він посунувся на свій стілець, зліз з моєї руки. Тільки-но я відтягнула руку, відчула, як він схопив мене. Тоді я навіть уявити собі не могла, що він планував напасти на мене. На жаль, ми звикли до цього. Я не можу просто пройтись вулицею, щоб хтось не зачепив мене. Це стало нормальним явищем, хоча це настільки огидно, однак що я можу зробити”.

Дані Єгипетського центру з прав жінок шокують: 83% єгиптянок і 98% іноземців кажуть, що хоча б раз в житті ставали свідками насильства проти жінок в Єгипті.

Єгипетські жінки намагаються протистояти цьому явищу. Вони влаштовують маніфестації, акції протесту, під час яких вимагають поваги своїх прав.

Захисниця прав жінок:

“Це насильство – не нове явище. Воно з‘явилося не в останні два тижні. Йдеться також про численні випадки зґвалтувань. З новим розмахом усе почалося під час 18-денної революції. Багато жінок стали жертвами нападів. Особливо під час жіночої маніфестації 8 березня 2012 року. Під час останніх тижнів ці ганебні випадки почастішали. Причому йдеться не лише про зґвалтування жінок, але й чоловіків.”

Напад на жінку, який ви бачите на цих відеокадрах, стався під час акції протесту 25 січня. По один бік – нападники, по інший – ті, хто намагається захистити громадянку.

Жертвами сексуальної агресії ставали не лише пересічні єгиптянки, але також іноземні журналістки й політичні актитвістки.

Повідомляє кореспондент Євроньюз:

“Стародавні єгиптяни вважали жінку символом добра, продовження роду. Вони зображували це в легендах. Сучасна жінка мріє про рівність, повагу, а не про постійне насильство, спрямоване проти неї.”
 


Джерело: euronews 20 лютого 2013


Тегинасильство щодо жінок,   Єгипет

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми