Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рішення проблеми рівності статей відкладається на невизначений термін

Згідно з аналізом здійсненому Plan International до щорічного Всесвітнього форуму в Давосі, навіть в найбільш благополучних з точки зору рівності статей країнах, існуючі гендерні норми по відношенню до жінок і дівчаток будуть вставати на їх шляху і після 2030 року.

У всіх суспільствах хлопчики і дівчатка, як і раніше повинні відповідати прийнятим нормам, виправдовувати очікування щодо їх поведінки і уготованої їм ролі в суспільстві з моменту народження. Накладаючи певні обмеження, ці норми, в першу чергу, чинять негативний вплив на можливості жінок.

Шкідливі гендерні норми

У Німеччині третина (32%) чоловіків вважають виправданим, щоб чоловік бив свою дружину або подругу в певних обставинах. Навіть жінки вірять в це: 16% жінок в Швейцарії і 13% жінок в США.

За словами Анн-Брігітте Альберктсен, виконавчого директора Plan International, «жодна країна навіть не наблизитися до справжнього рівності статей, якщо не буде боротися з шкідливими гендерними нормами».

Серед таких:

Уявлення про те, що чоловік повинен відігравати провідну роль в сексуальних та інших відносинах, в той час, як жінкам і дівчаткам відведена роль покірних жертв. Відсоток жінок, які зазнали фізичного та / або сексуального насильству в Австралії, США та Данії відповідно, становить 57%, 55% і 50%.

Припущення, що чоловіки мають більше прав на роботу, ніж жінки, що часто призводить до гендерної розриву в показниках зайнятості. П'ята частина (20%) чоловіків у Німеччині як і раніше вважають, що, коли робочих місць недостатньо, вони мають більше прав на роботу, ніж жінки.

Переконаність у тому, що робота вдома і догляд за дітьми є обов'язком тільки жінок. У Бельгії 81% жінок щодня займаються приготуванням їжі або домашніми справами, Серед чоловіків таких лише 33%.

Стереотип, згідно з яким наука і техніка - чоловічі галузі знань. У Фінляндії серед студентів, які вивчають точні науки і майбутніх інженерів, жінки становлять лише 23%.

Гендерний розрив збільшується

Якщо проблеми з рівністю статей існують навіть в найбільш передових країнах, то в 56 країнах, що розвиваються, де працює Plan International, справи йдуть набагато гірше.

У 2015 році світові лідери прийняли Цілі сталого розвитку, одна з яких - досягнення до 2030 року гендерної рівності та розширення прав жінок і дівчаток.

Однак в минулому році гендерний розрив збільшився і тепер для того, щоб остаточно його ліквідувати, потрібно не 83 роки, як вважалося раніше, а 100 років.

Щоб швидше усунути гендерний розрив Plan International пропонує учасникам Давоського форуму зробити наступні кроки:

Інвестувати в ініціативи, спрямовані на усунення шкідливих норм, з якими стикаються дівчинки і жінки на різних етапах свого життя ...

Зайняти непримиренну позицію щодо домагань і насильства по відношенню до жінок, сприяти створенню атмосфери на роботі, що дозволяє жінкам не дотримуватися шкідливих гендерних норм без страху перед наслідками ..

Відмовитися від маркетингу і реклами, в яких використовуються шкідливі гендерні стереотипи, і проводити кампанії, які змінюють ставлення до ролі дівчаток і жінок в суспільстві.

Створювати більш сприятливі для сімейного життя умови праці, що стимулюють чоловіків займатися вихованням дітей нарівні з жінками.

Боротися з гендерної упередженістю при наймі на роботу.

Впроваджувати програми наставництва для дівчат і жінок, особливо в тих сферах діяльності, де їх представництво недостатньо (цифрові технології, точні науки, техніка).

Зміна переконань і поведінки.

У доповіді «Втрачена мета» стверджується, що необхідно змінити закони і політику, щоб усунути корінні причини гендерної нерівності в трьох ключових областях: цифрову економіку; продовольчої безпеки та сільському господарстві; освіті та працевлаштуванні.

Прогрес в цих областях має життєво важливе значення для досягнення глобальних цілей до 2030 року.


Джерело: euronews.com 23 сiчня 2018


Тегисексизм,   гендерна нерівність,   гендерні стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.