Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Розлучені татусі в Ізраїлі отримають більше прав на власних дітей

Революційна за своєю суттю "Реформа для розлучених батьків" в Ізраїлі, судячи з усього, буде реалізовуватися в "пом'якшеній" формі, що вже викликало різку критику, як з боку чоловіків, так і з боку жінок.

Міністр юстиції країни Ципі Лівні, під тиском численних жіночих організацій, вирішила трохи пом'якшити рекомендації комісії професора Дана Шніта, який працював над питаннями зміни сімейного законодавства, зокрема умов опіки над дітьми розлучених батьків.

Комісія розпочала свою роботу ще рік тому при минулому міністрі юстиції, і дійшла висновку, що в Ізраїлі слід повністю скасувати таке юридичне поняття , як "хезкат а-гіль а-рах" - положення закону, згідно з яким дитина до шести років при розлученні автоматично залишається під опікою матері.

У більшості розвинених країн подібного закону не існує, опіка віддається тому чи іншому батькові на підставі індивідуально винесеного рішення і ніяк інакше. В Ізраїлі цей закон носить яскраво- виражений дискримінаційний характер, до того ж, має вельми конкретні наслідки. Наприклад, якщо дітей декілька, і комусь із них вже виповнилося шість років, є висока ймовірність, що всі вони в будь-якому випадку залишаться з матір'ю, оскільки заради блага дітей суд вирішить не розлучати їх, віддаючи під опіку різних батьків. Бажання самих малолітніх дітей при цьому не враховується.

Таким чином, в Ізраїлі склалася ситуація, при якій вся відповідальність за дітей, їх виховання і розвиток, повністю віддана матері, а батькові надається право все це оплачувати, маючи мінімум можливості вплинути на стан речей.

Реформа повинна це змінити, проте, під тиском громадськості Лівні прийняла рішення не скасовувати повністю поняття " хезкат а-гіль а-рах", а зменшити вік з 6 років, до 2 років. Тобто, після того, як будуть прийняті відповідні закони, дитина до двох років все одно буде автоматично залишатися з матір'ю, а питання опіки над дітьми більш старшого віку буде вирішуватися в суді.

У законі також плануються і інші зміни. Так, наприклад, старе формулювання припускало поняття "опікун" - один із розлучених батьків призначався офіційним опікуном дитини, а реформа передбачає введення поняття "спільне батьківство".

Крім того, пари що розлучаються, будуть в обов'язковому порядку ще до суду направлятися на консультації соціального працівника, за допомогою якого повинні будуть формулюватися умови спільного виховання дитини після оформлення розлучення. Крім того, дитина в обов'язковому порядку буде притягнута до процесу прийняття рішення.

Батькам, що подають на розлучення, пропонується надавати суду угоду, в якій описано, яким чином вони планують ділити між собою відповідальність за дитину і вирішувати питання її освіти, виховання, проживання та здоров'я, і скільки кожен з них буде проводити часу з дитиною.

Щоб після розлучення батьки виконували умови угоди , закон буде припускати покарання за порушення умов угоди, аж до виплати грошових компенсації.
 


Джерело: 9tv.co.il 09 грудня 2013


Тегиправа дітей,   розлучення,   Ізраїль,   Ізраіль,   права батьків

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.