Російські депутати хочуть законодавчо закріпити квотування для жінок в економіці
"Справедлива Росія" розробила і вносить до Держдуми РФ законопроект, спрямований на забезпечення збалансованого представництва чоловіків і жінок у радах директорів і наглядових радах акціонерних товариств. Про це журналістам повідомив голова партії Справедлива Росія, віце-спікер Держдуми Микола Левич.
У статті 66 закону "Про акціонерні товариства", за його словами, пропонується закріпити норму, відповідно до якої представники кожної статі не можуть становити менше 40 відсотків ради директорів чи наглядової ради АТ. Дану норму пропонується поширити, по-перше, на акціонерні товариства з кількістю акціонерів - власників голосуючих акцій товариства понад одну тисячу. По-друге, на АТ, більш 25 відсотків голосуючих акцій якого належить державі або муніципальному утворенню, а також на їхніх "дочок" і "онучок".
Левичев звернув увагу, що закони про квотування присутності жінок в органах управління компаній виправдовують себе. "Змішані" команди керівників, за його словами, працюють краще, ніж "одностатеві". "У Європі, де були проведені відповідні дослідження, з'ясувалося, що показник окупності інвестицій на 26 відсотків вище в тих компаніях, де в раді директорів присутні жінки", - зазначив депутат.
Необхідність спеціального захисту прав жінок, за його словами, обумовлена тим, що "саме прекрасній половині людства крім будівництва кар'єри доводиться нести більшу частину турбот по догляду за сім'єю і дітьми".
"Спеціальні кар'єрні ліфти дозволять жінкам досягати тих же висот, що й чоловікам, не жертвуючи при цьому сім'єю і дітьми, - упевнений Левичев. - Включення жінок в ради директорів компаній крім усього іншого спонукає бізнес-структури займатися соціальними питаннями: відкривати приватні дитячі садки, надавати співробітникам додатковий час по догляду за дітьми, вводити програми соцзахисту співробітників".
Пояснюючи, чому у вирішенні питання рівності статей така увага приділяється насамперед бізнесу, Левичев сказав: "Рада директорів - це колегіальний орган управління компанії. Якщо на цьому рівні буде забезпечено гендерну рівноправність, то вона неминуче пошириться і на менеджмент підприємства, і на решту фахівців ".
Джерело: БИЗНЕС-ТАСС 13 листопада 2012
Додати коментар Коментарi (0)