Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Результати опитування: Жінкам в Україні складно пробитися в топ-менеджери

Проведене порталом rabota.ua опитування підтвердило укорінений стереотип про те, що представницям прекрасної статі складніше пробитися в ряди керівників українських компаній. Про це "Мінфіну" розповіли в порталі rabota.ua.

Так, переважна кількість українців (81%) відзначили, що компанію, в якій вони працюють, очолює чоловік. Близько половини менеджерів середньої ланки (48%) також є представниками сильної статі, а трохи більше третини (35%) - представницями прекрасної.

Більшість українців (53%) вважають, що рівень доходу керівників українських компаній не залежить від гендерної приналежності. Ще третина респондентів згодні з тим, що заробіток керівника як чоловічої, так і жіночої статі не повинен відрізнятися, а дискримінація за ознакою статі швидше виявляється в тому, що жінкам складніше досягти керівної посади. Цікаво відзначити, що особистий досвід 14% респондентів дає їм підстави стверджувати, що, займаючи аналогічні посади, жінки заробляють менше чоловіків.

Відповіді топ-менеджерів на питання про їх доході демонструють нерівність у доходах жінок і чоловіків. Так, більшість жінок-керівників (35%) заробляють 8-12 тис грн., А дохід більшості чоловіків-керівників (27%) перевищує 25 тис грн. Настільки разюча різниця скоріше підтверджує гіпотезу про те, що жінці складніше очолити велику компанію, керівна посада в якій приносила б такий великий дохід.

Відповіді керівників середньої ланки, які взяли участь в опитуванні, розподілені більш рівномірно. Тут дохід більшості як чоловіків (46%), так і жінок (29%) складає близько 6 тис грн. Цікаво відзначити, що саме 14% чоловіків, будучи керівниками середньої ланки, заробляють більше 20 тис грн. на місяць, у той час як серед жінок таких лише 5%.
 


Джерело: Минфин 29 листопада 2012


Тегигендерна нерівність,   кар'єра жінки,   оплата праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.