Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Революція у сфері домогосподарства: Хатні клопоти хочуть визнати роботою

Народні депутати вирішили захистити права жінок. Для цього в законодавстві з’являться "працівники з сімейними обов’язками", контракти для домогосподарок та "неоплачувана доглядова праця". У Верховній Раді зареєстровано проект закону № 4174 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці". Автори документа стверджують, що зміни здатні створити революцію в захисті прав жінок і поширенні гендерної рівності.

Відповідно до тексту законопроекту домашня праця - спрямована на обслуговування домашнього господарства (сім'ї) робота, що виконується особою віком від 16 років на підставі трудового договору регулярно та на професійній основі.

Трудовий договір може бути розірвано в будь-який час за згодою сторін за умови попередження про це не менше як за два тижні.

Особливості регулювання домашньої праці визначаються умовами трудового договору. При цьому гарантії щодо зайнятості, часу відпочинку, оплати праці, охорони праці, праці жінок, молоді, інвалідів надаються в порядку, передбаченому законодавством про працю.

Проектом закону планується:

доповнення Кодексу законів про працю положеннями щодо роботи працівників із сімейними обов'язками та осіб, які виконують домашню працю;

  • визначення положення про те, що не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, без їхньої письмової згоди. На відміну від чинної на цю мить повної заборони;
  • встановлення в законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" можливості добровільної сплати внесків на соціальне та пенсійне страхування для осіб, які виконують домашню працю;
  • визначення в законі України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" поняття "неоплачувана доглядова праця", а також визначення повноважень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків щодо організації наукових і експертних досліджень з оцінки вартості неоплачуваної доглядової праці, як діяльності жінок і чоловіків, з метою зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

Неоплачувана доглядова праця - неоплачувана діяльність особи, спрямована на обслуговування та забезпечення потреб сім'ї: ведення домашнього господарства, догляд за дітьми та іншими членами сім'ї, піклування про них, виховання дітей тощо.


Джерело: 112.ua 08 жовтня 2020


Тегигендерна рівність,   права жінок,   хатня робота,   неоплачувана робота

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".