Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рекрутери: Кількість жінок-керівників росте

Експерти ринку праці відзначають, що роботодавці все частіше намагаються досягти гендерного балансу в колективі і створюють жінкам всі умови для роботи

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ представники рекрутингової компанії "Форсаж", за два попередні роки кількість жінок на управлінських і ключових позиціях у світі зросла в середньому на 11-12%. За їх словами, в Європі, наприклад, цьому сприяють радикальні квоти держави, що стосуються кількості жінок на управлінських посадах в компанії, за невиконання яких компанії загрожують серйозні санкції.

В Україні держава не втручається в процеси рекрутмента в комерційному секторі економіки. Проте, рекрутери відзначають, що представленість жінок у вітчизняній бізнес-еліті з кожним роком показує зростаючу динаміку.

"За останній час на українському ринку праці справжнім трендом стало збільшення кількості роботодавців, готових віддати управління на різних рівнях саме жінкам. Вони пояснюють це дуже просто: жінка є більш відповідальним, організованим і, отже, успішним співробітником. Також жінок вважають більш лояльними", - зазначає керівник "Форсаж" Олена Грищук.

За спостереженнями експертів "Форсаж" сьогодні ставлення роботодавців до жінок - управлінцям характеризується наступними трендами:

- У більшості роботодавців сформувалася нова філософія сприйняття гендерної політики на підприємстві - це баланс між кількістю жінок і чоловіків в компанії. Світова практика показала, що змішані команди більш успішні. Чоловіки і жінки найчастіше використовують різні підходи в досягненні завдань, що в бізнесі дозволяє досягати найвищих результатів. Тому роботодавці зацікавлені, щоб в топ менеджменті компанії жінки були справедливо представлені.

- Сімейні жінки користуються успіхом у роботодавців більше, ніж жінки з невлаштованим особистим життям. Простими словами - українські роботодавці воліють брати на управлінські посади заміжніх жінок з дітьми "не дитячого" віку.

- Сьогодні немає великих проблем з точки зору вікових обмежень для жінок при прийомі на роботу. Роботодавці готові розглядати жінок старше 45 і навіть 50 років при наявності унікального досвіду і високого рівня життєвої енергії.

- Сьогодні не потрібно робити вибір сім'я чи кар'єра. Природні здібності жінки, дозволяють оптимально поєднувати ці два важливі напрямки самореалізації в її житті. Головне - займатися справою, яка дійсно приносить задоволення, і не тільки в матеріальному плані.

- В Україні з'являються компанії, які створюють програми, що дозволяють поєднувати сім'ю і роботу. Вони зберігають за жінками можливість працювати на внутрішніх проектах або дистанційно під час декрету. В офісах створюють ігрові кімнати для дітей. А компенсаційні пакети мам включають 100% оплату декретної відпустки і медичну страховку, яка покриває витрати по вагітності та пологах.

Нагадаємо, згідно з останніми дослідженнями, працювати під керівництвом жінки найчастіше хочуть водії та продавці. Вони дорікають чоловіків-керівників в завищеній самооцінці, тоді як в жінках-начальниках бачать заставу успішно виконаної роботи.

 


Джерело: Ліга. Бізнес 15 березня 2012


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки-підприємці,   жінки у бізнесі,   жінки-керівники

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.