Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада Європи надала рекомендації щодо захисту жінок та дівчат від цифрового насильства

У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок Рада Європи закликала захищати жінок та дівчат від усіх видів насильства, у т.ч. від цифрового, яке набуває все більшого поширення з розвитком технологій.

Рекомендації щодо «цифрового виміру» насильства стосовно жінок були надані групою експертів Ради Європи з протидії насильству стосовно жінок та домашньому насильству (GREVIO).

«Швидкий розвиток інформаційний і комунікаційних технологій також відкриває нові шляхи для насильства над жінками та дівчатами: від спонукання до бодішеймінгу (знущання з фігури, статури або зовнішнього вигляду) і кіберфлешингу (надсилання небажаних сексуальних зображень в Інтернеті) до доксингу (розміщення особистої інформації об’єкта в Інтернеті без його/її згоди)», - вказується в документі.

У документів зазначається, що компанії з інтернет-безпеки ідентифікують, наприклад, «сталкерське програмне забезпечення» (“stalkerware”) або «подружнє програмне забезпечення» (“spouseware”), за допомогою якого можна стежити за особистим життям без відома чи згоди самої людини, одержуючи доступ до особистої інформації, такої як контакти, журнали викликів, фотографії, відео, SMS-повідомлення і навіть фізичне місцеперебування.

GREVIO наголошує, що сьогодні відсутні універсальні типологія та визначення поведінки чи дій, які об’єднують усі форми насильства стосовно жінок, що здійснюються в Інтернеті або за допомогою технологій.

Рекомендується зокрема введення терміну «цифровий вимір насильства стосовно жінок», що охоплює як онлайн-акти насильства, так і акти, вчинені за допомогою технологій, включаючи технології, які ще не розроблені.

Група GREVIO також рекомендує перегляд законодавства відповідно до цифрового виміру насильства стосовно жінок, заходи з викорінення гендерних стереотипів і дискримінації, особливо серед чоловіків і хлопчиків, сприяння включенню цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті до всіх рівнів освіти, забезпечення доступності послуг підтримки та консультування для всіх жертв, створення системи збору даних про насильство щодо жінок у цифровому вимірі та інші заходи.

За наданими статистичними даними організації Women’s Aid, 45% жертв домашнього насильства зазнали певної форми насильства в Інтернеті під час своїх стосунків, тоді як 48% повідомили, що зазнали переслідувань або насильства в Інтернеті після припинення стосунків.

Як відомо, 17 грудня 1999 року ГА ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Дату було обрано обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, яких в 1960 році було жорстоко вбито за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Урядам, міжнародним та неурядовим організаціям було запропоновано проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Біла стрічка стала символом боротьби проти всіх форм насильства над жінками.


Джерело: УКРІНФОРМ 26 листопада 2021


Тегинасильство щодо жінок,   захист жінок та дівчат від цифрового насильства

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".