Психологи розповіли секрет, який допоможе жінці влаштуватися на роботу
6 липня відбулося засідання Тернопільського прес-клубу, гостями якого стали Наталія Гаєвська, кандидат психологічних наук технічного університету, а також Катерина Варнавських, головний спеціаліст відділу організації профорієнтації та профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості. На зібранні говорили про так звану гендерну рівність, а також про працевлаштування дам.
Одними із організаторів цього засідання була Марія Мацук. Поряд з цим у залі відбулася виставка фоторобіт на тему: «Жінка в об’єктиві».
То, що ж таке гендер і чим це поняття відрізняється від статі? Як пояснила Наталя Гаєвська, стать –біологічне, а гендер – це комплекс речей, які отримуємо в результаті виховання та впливу суспільства.
«Існують такі собі відмінності між чоловіком і жінкою, які називають гендерною рівністю, але попри це, є й чимало спільностей, тобто ми різні, але водночас ми рівні. І суспільство може вважати себе демократичним на стільки, на скільки й розвинена ця гендерна рівність» – запевняла пані Наталія.
Також психолог представила чотири стереотипи гендерної рівності: перший з них – це різне сприйняття жінки та чоловіка: дами, наприклад, – більш пасивні, в той час, коли представники сильної статі – рішучіші і впевненіші у собі. Наступні стереотипи – це вид діяльності, якими ми займаємося; сфера, де виражаються почуття; а також зовнішній вигляд, який теж певною мірою залежить від суспільства.
Кандидат психологічних наук пояснила, що ці стереотипи є більше негативними, ніж позитивними, оскільки не дають розвиватися в інших сферах ні жінкам, ні чоловікам. Так, Катерина Варнавських стверджувала, що сьогодні межа між суто чоловічими і жіночими стереотипами зникає, що доводить рівність між обома статями.
Наприкінці пані Катерина висловила кілька порад для представників слабкої статі:
«Потрібно бути більш активною, наполегливою і не принижувати свої знання, бо часто жінки не вміють показати свої плюси. А так, їх швидше «занотувати», вони більш мобільні, ніж чоловіки, їм набагато легше знайомитися. Але коли вони приходять на роботу, то все змінюється, тож треба працювати над собою. Проте потрібно знати межу: не варто брати усе чоловіче на свої крихітні плечі, бо чоловікам це часто не подобається. Отже, це і є перша проблема. А взагалі, жінка на багато що здатна, у неї більше сил, енергії, вона може звернути гори, тому зараз це трохи перейшло межу гендеру».
Також Катерина Варнавських довела, що насправді мужчини та дами – рівні, сказавши, що на сьогоднішній день кількість безробітних чоловіків та жінок – однакова.
Популярною на даний час є проблема працевлаштування жінок, яким більше сорока. Роботодавці просто відмовляються приймати їх, що є протизаконно. Тому гості порадили їм бути «живчиком» – тоді роки не перешкода, адже у цьому віці це нормальна дієздатна людина. Проте якщо сорокарічна леді поставила на собі хрест, то тоді й справді – усе, кінець, єдиний вихід бути наполегливим та активним, адже такі особи можуть багато чого навчити молоденьких працівників.
Кілька настанов для молоді дала і Марія Мацук, закликаючи її не боятися вчитися, адже зараз є багато тренінгів про те, як жінка має себе презентувати у суспільстві. Так, працює в Тернополі «Гармонія», за допомоги якої уже чимало дівчат себе реалізували. Також існує цілий гендерний центр, який усіх приймає з простягнутими руками, потрібно лише захотіти бути жінкою.
Джерело: ltdaily.info 07 липня 2012
Додати коментар Коментарi (0)