Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Простір для жінок у модульному містечку: виявляємо ініціативи громад

 Киселівська громада Чернігівщини неабияк постраждала на початку повномасштабного вторгнення росіян. Саме крізь село Новоселівка тоді проходила лінія фронту та відбувалися бойові дії. Ворог нещадно бив по людських оселях, домогосподарствах, буквально випалював те, що люди з любов’ю і теплом будували все своє життя. Чимало місцевих зосталися без даху над головою. Коли росіян вигнали з Чернігівщини, у Новоселівці встановили модульне містечко, у ньому і знайшли прихисток і тепло ті, хто втратив усе. Звісно, його умови далекі від затишку власної оселі, але принаймні є свій куток, дах над головою і сякий-такий побут.

 
Переважно в модульному містечку мешкають жінки і нині вони неабияк потребують взаємопідтримки і взаємодопомоги. Після значних руйнувань у селі немає такого місця, де б вони могли не просто поговорити, а провести час із користю для себе. Бо попри все, що пережили жінки, вони не хочуть жити минулим, згадувати негаразди і плакати, а хочуть дивитися в майбутнє: навчатися і розвиватися. А щоб це все реалізувати, потрібен відповідний простір.
 
З огляду на це, під час воркшопів із планування ініціативи, жителі громади визначили необхідність створення простору для жінок в одному з приміщень модульного містечка для проведення різноманітних заходів із згуртування та психосоціальної підтримки, а також арт-заходів та сесій, наприклад, інформаційних сесій з безпеки в інтернеті. Реалізація ініціативи передбачає закупівлю необхідного обладнання для облаштування такого простору. 
 
Створення простору для жінок має на меті не лише забезпечення комфортного середовища, а й сприяння їхньому розвитку, підтримці та зміцненню громади, що є важливим аспектом забезпечення їхнього комфорту, безпеки та можливості для розвитку всіх членів громади. Ідея Простору - це створення середовища, де кожен житель громади може відчувати себе прийнятим, у безпеці та відчути підтримку, що, своєю чергою, сприяє загальному розвитку громади.
 
Нагадаємо, що реалізація ініціатив громад в межах проєкту має на меті не тільки допомогти громаді втілити свої ідеї, що покращать життя усім жителям, а й показати людям, що об`єднавшись, вони можуть робити своє життя кращим і комфортнішим. І як показали вже реалізовані проєкти це стає поштовхом для подальших ініціатив, які громади реалізують уже самостійно.
 
Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.

Джерело: Жіночий консорціум України 24 вересня 2024


Тегижінки,   Жінки,   громади,   модульне містечко

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.