Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» розплаванував свою работу на найближчий час

Як об’єднати зусилля жінок і як посилити їх вплив у політиці? Про це говорили учасники першої робочої зустрічі Проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», яка відбулась у Києві 23- 25 травня 2016 року. У ній взяли участь регіональні координаторки та обласні представники/представниці із 12 областей Проекту.

На зустрічі прийнято низку рішень щодо підготовки Всеукраїнського форуму «Збільшення участі жінок у політиці» і 12 круглих столів в регіонах, які відбудуться вже в червні 2016 року. Вирішено, що основною темою роботи Форуму і круглих столів стануть розробки стратегій забезпечення рівних прав та можливостей для чоловіків і жінок у виборчому процесі, обговорення успішного досвіду зарубіжних країн у збільшенні кількості жінок у представницьких органах на рівні прийняття рішень, та перспективи створення жіночого політичного лобі в Україні.

В рамках зустрічі відпрацьовані підходи до програми навчання жінок-активісток, які планують брати участь у виборчих перегонах на місцевому чи національному рівнях.

В другий день роботи в офісі ІRI в м. Києві відбулася зустріч із Лізою Креске, старшою менеджеркою програми та директоркою мережі WDN Валері Доулінг (Жіноча демократична Мережа), членом і представником якої в Україні є Жіночий консорціум України. Темою зустрічі був обмін досвідом, подальша співпраця і розвиток WDN в Україні.

Третій день учасниці та учасники зустрічі присвятили «мозковому штурму» щодо майбутніх гасел та реклами проекту. Результати триденної зустрічі вже найближчим часом будут реалізовані. Як? Ви це побачите!

ДОВІДКА

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» впроваджується Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Демократичного Фонду ООН - The United Nations Democracy Fund. Завдання - створити громадянську платформу, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень.

Робота проводитися в трьох основних напрямках: налагодження діалогу із політичними партіями стосовно їх підтримки жінок-кандидаток; посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах; формування розуміння в громадах важливості розширеної участі жінок в політиці.

Проект впроваджується у 12 областях України та охоплює усі регіони. Він консолідуватиме зусилля громадського сектору, політичних партій та владних інституцій на збільшення кількості жінок-депутаток на місцевому та національному рівнях. Базою лобістської платформи стануть організації Національної Мережі «Жіночий консорціум України», які просувають ідеї рівних прав та можливостей чоловіків та жінок в Україні.

Лобізм (англ. lobby- кулуари) — скоординована практика обстоювання інтересів або чинення тиску на владу неурядовими організаціями або ініціативними групами. Представників груп інтересів для організованого впливу на владу називають лобістами, а їх групи - лобі.

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» передбачає створення лобі не для захисту інтересів якоїсь окремої партії чи окремої кандидатки, а для захисту інтересів жінок загалом.
 


Джерело: WCU 31 травня 2016


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   жінки в політиці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми