Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Продовжуємо вчитись як боротись з ГЗН

 Команда «Кола щасливих» з Обухова на Київщині взяла участь у тренінгу, присвячену боротьбі із гендерно зумовленим насильством (ГЗН).

Від ГЗН в Україні страждають, переважно, жінки. За даними представництва HelthRight International (Право на здоров'я) в Україні, більшість постраждалих, 67%, входять у вікову групу 25-59 років. Кожна п'ята (21%) з них - старша 60 років, у віці 18-24 роки від ГЗН страждає 8% жінок.
 
За даними правоохоронців, найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні – це домашнє насильство. У 2023 році відкрито понад 3600 кримінальних проваджень щодо такого насильства. Для запобігання та протидії домашньому насильству у Національній поліції створили 54 спеціалізовані підрозділи, в яких працювали 62 мобільні групи реагування.
 
Попри усі старання, домашнє насильство залишається так званим «латентним» злочином, оскільки жінки усіляко приховують факти насильства вдома. Одні вважають, що вони своїм мовчанням «бережуть сім`ю», інші – соромляться таких фактів. 
 
Окрім правоохоронців, з проблемою ГЗН бореться ціла низка державних структур та неурядових організацій. У черговому тренінгу, присвяченому цій проблемі взяли участь фахівці відділів соціального захисту та служб у справах дітей, медики, освітяни, правоохоронці та усі, хто так чи інакше залучений у процес боротьби із гендерно зумовленим нсильством.
 
Безпечний простір для жінок і дівчат «Коло щасливих» - одне з тих місць, де ті, хто страждає від різних форм ГЗН можуть отримати підтримку та допопогу. Як зазначає команда «Кола щасливих» тренінг вкотре засвідчив важливість співпраці між громадою, правоохоронними органами та соціальними службами у боротьбі з насильством, дав нові знання та надихнув на подальшу боротьбу з ГЗН.
 
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
 
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.
 

Джерело: Жіночий консорціум України 23 вересня 2024


Тегинавчання,   Україна,   Навчання,   ГНЗ

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.