Проблеми гендерної нерівності у владі та політиці обговорили на Волині
Проблеми гендерної дискримінації мають місце не лише cтосовно жіночої статті на високих державних посадах, а й у вирішенні багатьох державних проблем. Про це та інші важливі питання йшла мова на міжнародній науково-практичній конференції «Гендерні підходи в сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування» у Луцьку.
Конференція відбулась 1 червня, і її учасники насамперед привітали присутніх із святом Міжнародного дня захисту дитини та побажали діяти лише спільними зусиллями, якими можна досягнути великої мети. В обговорені гендерних проблем брали участь науковці вищих навчальних закладів, зокрема з Дніпропетровська, Харкова, Луцька, Львова, Рівного, а також представники неурядових громадських організацій, управлінці структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрації, районних рад.
Проводила конференцію та ґрунтовно ввела дискусію директор Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Тетяна Литвин. Почесним гостем був запрошений завідувач відділу стратегічного розвитку у відділі Стратегічного Розвитку і Розробки Програм Агентства США з питань міжнародного розвитку Пітер Даффі, який перебуває в Україні вже протягом двох років. У Луцьку він вперше, та вже поділився приємним враженням про місто.
Представники вищих навчальних закладів привезли із собою презентації, які наочно демонстрували надбання та досягнення України у вирішенні цієї проблеми. Матеріальну підтримку наочними посібниками та буклетами забезпечила Координатор із гендерних питань Програми сприяння Парламенту ІІ Олена Суслова. За її словами, в Україні просто не розуміють дефініції поняття «Гендерна нерівність» та неправильно її трактують. «Ми можемо ігнорувати гендерну проблему, але гендер не може ігнорувати нас»,– висловилась вона.
Начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України у Волинській області, магістр державного управління Валентин Малиновський навів деякі статистичні дані щодо жінок на державних посадах. Наприклад, у Верховній Раді України є лише 8% представниць прекрасної статті, а у Кабінеті Міністрів – лиш одна жінка. Представництво жінок у Луцькій міській раді становить 15%. Неприємний є той факт, що жінок на посадах державних службовців першої та другої категорії немає, а третьої та четвертої – лиш 30%.
За словами Валентина Малиновського, гендерна нерівність буває за зовнішніми та внутрішніми чинниками, а участь жінок у державному управлінні показує насамперед зрілість держави. «У державного службовця обличчя жіноче», – висловився Валентин Малиновський.
Влучно провів паралель Пітер Даффі між підбором хороших спеціалістів на роботу незалежно від статі з актуальною темою для України – «Євро 2012». Адже команду, яка братиме участь у змаганнях, підбирають не за кольором шкіри чи якимось зовнішніми чинниками, а лиш за вмінням грати у футбол. Такими критеріями і повинна керуватися влада. Лише хороших спеціалістів повинні наймати, тоді буде і здорова конкуренція, і не виникатиме жодних проблематичних аспектів у питаннях гендеру, – переконаний він.
Джерело: Сім'я і дім 02 червня 2012
Додати коментар Коментарi (0)