Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Прес-служба Апарату ВР розповсюдила заяву щодо "вищих істот": "Литвина не так зрозуміли"

У зв´язку із невірним трактуванням деякими високопосадовцями та ЗМІ інтерв´ю Голови Верховної Ради України В.М.Литвина наголошуємо на такому.
 
Голова Верховної Ради України ніколи не робив дискримінаційних заяв щодо ролі і місця жінок в українському суспільстві. Нинішня інформаційна кампанія, у тому числі, за участю політиків і державних службовців, як не дивно, побудована на вирваних з контексту і перетлумачених у власних політичних цілях фразах з інтерв´ю керівника парламенту.
 
В інтерв´ю телеканалу «Рада» 2 березня В.Литвин наголосив на важливості неухильного дотримання основних принципів гендерної політики, зокрема, у частині представництва жінок в органах влади, а також зміни поглядів суспільства на роль і місце жінки, яка, за його словами, «часто-густо вища за своїми даними за чоловіка».
 
Для тих, хто коментує слова Голови Верховної Ради України, спираючись на інформацію інтернет-таблоїдів, процитуємо слова В.М.Литвина:
«Це просто нагальна необхідність - повернути природну сутність речей в Україні, бо гендер визначає соціальну сутність людини на відміну від іншого терміну - біологічна сутність людини. Я вважаю, що нам треба дотримуватись вчення Платона, який виходив з того, що люди вільні в своїх правах і можливостях, маючи на увазі чоловіка і жінку, правда, домінувати почав, і домінує ще й досі в світі принцип, який сповідував Аристотель, що жінка - це нижча істота».
 
Проблему розширення представництва жінок у владних органах, підкреслив він, «не вирішити законодавством». «Ви ж прекрасно розумієте, що у нас сьогодні порядка є 30 проектів законів на розгляді, і вони переважною мірою стосуються представництва жінок в органах влади, але якщо суспільство не буде готовим, якщо ми не позбудемося того, що в нас уже є традицією, в принципі, воно входить у християнську ментальність, згідно з якою чоловік - це вища істота, оскільки жінка створена була із ребра Адама, відповідно, вона стоїть одразу на нижчому щаблі, і цей принцип, очевидно, він дає про себе знати. І законами нічого не вирішити».
 
Відповідаючи на запитання, чи зареєстровані у парламенті закони, які передбачають введення під час виборів квотного принципу представництва чоловіків і жінок, В.Литвин сказав: «Є, є. Я маю на увазі, що якраз є закони, які переважно цього і стосуються. Як правило, вони входять у суперечність із Конституцією України, що не може бути переваг за статтю, за віросповіданням і таке інше, оскільки всі мають бути рівними. Взагалі я вважаю, що має діяти природний принцип, а не просто примус у вигляді відповідного закону».
 
Вимога співголів міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості» до В.М.Литвина принести вибачення українським жінкам особливо дивує, оскільки перед тим, як чогось вимагати, треба мати для цього підстави, а не підспівувати такій особі, як Г.Герман, що взяла собі за правило вправлятися по Верховній Раді.
 
Особливе обурення викликає неодноразова спроба Керівника Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Г.Герман дезавуювати висловлювання керівника парламенту, спираючись на викривленні повідомлення у ЗМІ. Враховуючи сферу діяльності Г.Герман та спритність у наданні коментарів, які не базуються на першоджерелі інформації, складається враження, що вона вперто переслідує певну політичну мету, або не має чим займатися. А відтак поклала на себе не підйомну ношу - вчити всіх.
 
Таким чином, заяви про нібито порушення Головою Верховної Ради України «гендерної рівності і елементарної етики» та вимоги вибачитися перед українськими жінками за нібито нанесену їм образу не мають під собою жодного підґрунтя.
 
Тому вибачень перед Головою Верховної Ради України швидше за все треба очікувати від екзальтованих осіб за упередженість їх висловлювань, які не відповідають суті слів В.М.Литвина. Читати треба не заголовки у певних виданнях, а першоджерела.

 


Джерело: Ліга-закон 03 березня 2012


Тегигендерна рівність,   жінки у владі,   квотування,   Володимир Литвин,   дискримінація жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".