Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Прем'єр-міністр Литви потрапив під вогонь критики за одностатевий кабінет

Прем'єр-міністр Литви Саулюс Сквернеліс в середу зазнав критики з боку захисників прав жінок за те, що його в його уряді, єдиному в ЄС, ні жінок-міністрів.

У середу за пропозицією Сквернеліса міністром навколишнього середовища був призначений депутат Кястутис Мазейка, а на початку цього року двох жінок-міністрів замінили чоловіками.

«Це якийсь скандал», лідер опозиції ліберал Вікторія Чміль-Нільсен сказала агентству AFP. «Чотирнадцять міністрів-чоловіків - це не випадковість. Якщо ви кинете монету 14 разів, ви, ймовірно, не отримаєте такого результату».

Хоча в новітній історії Литви жінки неодноразово займали високі пости, Чміль-Нільсен вважає, що гендерна нерівність, як і раніше є тут проблемою. Вона вважає, що на ситуацію впливає ряд факторів, від недостатньої громадської турботи про дітей до стереотипів в сильно патріархальному суспільстві.

Казимира Прунскіене стала першим прем'єр-міністром Литви після оголошення незалежності в 1990 році, а Грібаускайте була обрана президентом в 2009 році і переобрана в 2014 році.

Але для Чміль-Нільсен це не аргумент: «Президент жінка тільки виняток, який підтверджує правило, що чоловіки домінують в процесі прийняття рішень».

Віргінія Лангбакк, директор Європейського інституту гендерної рівності (EIGE) у Вільнюсі, також вважає, що домінування чоловіків в уряді означає, що інтереси жінок недостатньо представлені при розробці політики.

«У Литві багато високопрофесійних жінок, але жодна з них не призначена на міністерський пост. Це говорить про дефіцит демократії», - вона сказала AFP.

Представник прем'єра Томас Берзінскас запевняє, що у виборі прем'єр-міністра стать не грав ніякої ролі.

«Прем'єр-міністр дивиться на професіоналізм, а не на підлогу, коли вибирає кандидатів», Берзінскас сказав AFP, додавши, що багато жінок є заступниками міністра і займають інші керівні посади.

Колишній начальник національної поліції, що зайняв пост прем'єр-міністра в 2016 році, Сквернеліс балотуватиметься в президенти на виборах в два тури 12 і 26 травня.

Нещодавні опитування громадської думки показали, що його найближчими суперниками будуть незалежний економіст Гітанас Наузеда і консервативний екс-міністр фінансів Ингрида Симона, єдина жінка-кандидат.


Джерело: lenta.ua 05 квiтня 2019


Тегижінки у владі,   гендерна нерівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.