Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Прем'єра Канади закликали ґендерно врівноважити верхню палату парламенту

У Більше 80 видатних канадських жінок закликали прем’єр-міністра Джастіна Трюдо скористатися «історичною можливістю» та створити Сенат із рівною кількістю жінок та чоловіків.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у відкритому листі, підписаному великою групою колишніх політиків, академіків, підприємців та інших діячів жіночої статі.

Підписанти наголошують, що із 83 чинних сенаторів лише 30 є жінками.

«Для якнайшвидшого досягнення гендерної рівності, 22 нині вакантні місця слід заповнити жінками із різним попереднім досвідом, зокрема представницями корінних народів та різноманітних меншин (мовних, расових, етнічних), а також іншими, відповідно до легітимної ролі Сенату у представництві меншин», - йдеться у листі.

На думку авторів, нинішня можливість створити гендерно рівний Сенат є історичною.

Зазначимо, що верхня палату канадського федерального парламенту має 105 Сенаторів, яких призначає генерал-губернатор за поданням прем’єр-міністра, який у своєму виборі має керуватися територіальним принципом репрезентативності. Члени Сенату можуть посідати свій пост до досягнення 75-ти років.

В листопаді новообраний прем'єр-міністр Джастін Трюдо сформував федеральний уряд, в якому половину посад віддав жінкам.Під час передвиборної кампанії він також обіцяв змінити підходи до формування Сенату, залучивши громадськість до процесу відбору.


Джерело: 28 грудня 2015


Тегиправа жінок,   ґендерна рівність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".