Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Представниці ЖКУ поділились досвідом своєї роботи зі шведськими феміністками

Представниці Жіночого консорціуму України презентували досвід своєї роботи у сфері гендерної рівності викладацькому складу Вищої жіночої народної школи у Гьотеборгу (Швеція). Презентація проходила в рамках візиту учасниць ЖКУ у Швецію, з метою обміну досвідом.

Гендерний експерт Лариса Магдюк презентувала загальний огляд політики гендерної рівності в Україні. Зокрема, вона розповіла про законодавче та юридичне забезпечення гендерної рівності з початку незалежності України, про державні структури, які у різний час відповідали за дотримання гендерної рівності, а також про реальний стан дотримання такого законодавства в країні. У відповідь на уточнюючі запитання шведок Лариса Магдюк навела приклади дисскримінаційних висловлювань представників української влади, зокрема, про тезу Миколи Азарова "політика не жіноча справа", а також висловлювання міністра освіти про некрасивих студенток, які "вчаться краще, ніж красиві". Ця ілюстрація викликала сміх та здивування шведської аудиторії.

Виконавчий директор Полтавської обласної організації Ліги соціальних працівників Тетяна Іваніна розповіла про досвід впровадження в Україні шведського досвіду освітніх гуртків для дорослих.

Директор ВГО «Гендерний центр» Оксана Ярош презентувала українську освітню методику впровадження гендерної рівності за методикою «Світове кафе».

Кандидат філософських наук, представник Українського Центру гендерної освіти Юлія Стребкова розповіла інтерсекційну (вибіркову) дискримінацію в Україні.

Ірина Конченкова поділилася зі шведськими колегами досвідом використання арт-технологій в процесі впровадження понять гендерної рівності у молодіжному середовищі.

 


Джерело: WCU 17 жовтня 2012


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   фемінізм,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі