Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Правозахисники просять звільнити дружину Турчинова за дискримінаційні висловлювання

Низка правозахисних організацій звернулися до ректора Національного педагогічного університету імені Н. П. Драгоманова з проханням звільнити співробітницю вишу Ганну Турчинову, дружину секретаря РНБО Олександра Турчинова, за дискримінаційні висловлювання на адресу ЛГБТ-спільноти.

Остання спершу опублікувала статтю Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей.

Згодом у коментарі Громадському вона звинуватила ЛГБТ в тому, що це є "хвороба", заявила про те, що “нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини”.

Правозахисники у своєму зверненні вказали, що подібні твердження є антинауковими, оскільки “нікого не можливо зробити геєм або лесбійкою, бо формування сексуальної орієнтації людини — складний і тривалий індивідуальний процес“.

Звернення з вимогою звільнити Турчинову підписали, зокрема, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, Центр громадянських свобод, ГО КіївПайд, Правозахисний ЛГБТ Центр Наш світ.

Також дружина секретаря РНБО Олександра Турчинова вважає, що ЛГБТ-люди є “відхиленням від норми”, гомосексуальність — хворобою, а дискримінації жінок в Україні не існує. Водночас активісти нагадують, що Всесвітня організація з охорони здоров’я (ВООЗ) ще в 1994 році вилучила гомосексуальність зі списку хвороб.

Правозахисники зауважують, що Турчинова у своїй статті використовує звороти на кшталт “мракобєсіє”, “антинаукова ідеологія, яка веде до вимирання”, а також демонструє вразливість до конспірологічних теорій.

“ЛГБТ не розмножуються, тому їм потрібна нова кров і плоть. Вони зрозуміли, що не можуть зробити це по-іншому, окрім як з дитинства розповідати школярам, що це все абсолютно нормально”, - сказала Турчинова.

У відповідь активісти висловили серйозне занепокоєння, адже подібні висловлювання “нагадують пропагандистські кліше часів нацистської Німеччини“.

Зазначається, що Нідерланди, Ісландія, Ірландія, Франція, Норвегія, Швеція мають одні з найбільших в Європі сумарних коефіцієнтів народжуваності, разом з цим у цих країнах визнані одностатеві громадянські партнерства.

Турчинова займає посаду декана факультету природничо-географічної освіти та екології, доцент.

Звернення адресоване також до Державної служби якості освіти України. Правозахисники вважають, що Турчинова продемонструвала некомпетентність, неприпустиму в контексті своєї посади.

"Ми переконані, що особа, відповідальна за освіту майбутніх педагогів, повинна розуміти наслідки поширення дискримінаційної риторики та поважати людську гідність та цінності прав людини", - йдеться у зверненні.

Звернення з вимогою звільнити Турчинову підписали, зокрема, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, Центр громадянських свобод, ГО КиївПрайд, Правозахисний ЛГБТ центр Наш світ.


Джерело: Новое время 21 червня 2018


Тегидискримінація,   ЛГБТ

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.