Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Правлячу партію Єгипту може очолити жінка

Партію справедливості і розвитку, засновану впливовим єгипетським рухом «Брати-мусульмани», може очолити жінка. Сабах аль-Сакарі висунула свою кандидатуру для участі у призначених на 19 жовтня внутріпартійних виборах нового лідера - на зміну Мухаммаду Мурсі, який став президентом країни.

У активістки «Братства» з 22-річним стажем великі амбіції: вона готова керувати не тільки ПСР, але і всім Єгиптом, «якщо партія висуне».

«Я хочу бачити більше жінок у політиці, - говорить аль-Сакарі, що носить хустку, як більшість єгиптянок. - У мене є політичні права, і я хочу їх використовувати».

«Важливо також, щоб змінилася культура суспільства, - заявила вона журналістам. - Існуюча політична культура Єгипту жінок-президентів не допускає, але я маю право балотуватися в президенти».

Однопартійцям 49-річна фармацевт обіцяє, що не стане приймати одноосібні рішення і у всьому буде радитися з колегами.

Ветеран «Братства» визнає, що порадилася з чоловіком, професором факультету ветеринарії, перш ніж балотуватися в голови правлячої партії.

«Я ні за що не стала б висувати свою кандидатуру або приймати будь-яку посаду, не сказавши про це чоловікові. Але в даному випадку я саме радилася з ним, а не питала дозволу, якщо вже він погодився в принципі на мою участь у політиці», - зазначає мати чотирьох дітей.

Правда, шанси на перемогу відносно невеликі, адже Сабах аль-Сакарі буде битися з такими авторитетними лідерами руху, як Ессам аль-Еріан і Саад аль-Кататні. Перший - заступник голови ПСР, член нинішнього парламенту, не раз потрапляв у в'язницю при режимі Мубарака; другий майже рік очолював Партію справедливості і розвитку, а зараз є спікером парламенту.

Але в будь-якому випадку «її кандидатура вселяє надії, оскільки вона вказує напрямок нашої партії, - заявив «Ассошіейтед прес» один із впливових членів «Братства» Хільмі аль-Газзара. - Ми готові прийняти її як кандидата, а якщо вона переможе на виборах, ми будемо готові до того, що вона очолить нас».

Аль-Газзара зазначив при цьому, що навіть якщо Сабах аль-Сакарі не доб'ється успіху в цій гонці, цей досвід піде їй на користь у найближчому майбутньому, дозволивши стати членом виконавчого апарату партії.

Ліберальні сили стверджують, що висунення Сабах аль-Сакарі в президенти правлячої партії - не більше, ніж спроба руху поліпшити свій імідж.

«Братів-мусульман» дуже хвилює те, як їх сприймає Захід, а не єгипетський народ, - заявив директор Каїрського інституту з прав людини Бахі Хасан аль-Дін. - Вони роблять все можливе, щоб продати себе Заходу, і це просто їх новий засіб».

Цю заяву спростував прес-секретар «Братства» Махмуд Гозлан. «Вони кажуть, що «Брати-мусульмани» не заохочують жінок до участі в політичному житті. А коли жінки все ж беруть участь у нашій партії - критикують нас, - сказав він. - Їм просто не догодиш».

Новий голова буде обраний Генеральною асамблеєю ПСР, близько ста з тисячі членів якої - жінки.
 


Джерело: wordyou.ru 10 жовтня 2012


Тегижінки у політиці,   права жінок,   Єгипет

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".