Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Познайомились з досвідом роботи Центру «Фемка» у Варшаві

 Команда Жіночого консорціуму відвідала у Варшаві Центр «Фемка», створений для комплексної допомоги жертвам згвалтування. Це наразі єдиний центр у Польщі, де жінки, що зазнали сексуального насильства, отримують комплексну допомогу - психологічну, терапевтичну, юридичну та медичну допомогу. В тому числі центр оснащений сучасним обладнанням, що офіційно фіксує кримінальні злочини сексуального характеру.

 
«Що вигідно вирізняє Центр «Фемка» від схожих закладів – це дійсно комплексна допомога постраждалим від сексуального насильства. Тобто жінці не потрібно іти в поліцію, а потім на судмедекспертизу, щоб зафіксувати докази злочину. Лікарка на місці фіксує усі травми і тут же з потерпілою працюють психологи, а висококласні фахівці супроводжують жінку на всіх етапах процесу розслідування та реабілітації», - розповідає голова ЖКУ Оксана Москаленко. 
 
При вході до Центру відвідувачок зустрічаає світлодіодний напис «Ми на твоїй стороні». Безплатна та конфеденційна допомога, розуміння та підтримка у безпечному просторі сприяють довірі жінок. Лише минулого року у Центрі отримли допомогу близько 200 потерпілих від згвалтувань. 
 
Враховуючи те, щл з початку повномасштабної війни зафіксовано сотні випадків сексуального насильства з боку російських агресорів і допомога їм стане однією з головних задач на найближчі роки, знайомство з досвідом роботи такого Центру як «Фемка» стане дуже корисним для українських правозахисниць.
 

Джерело: Жіночий консорціум України 30 вересня 2024


Тегиробота,   знайомство,   Фемка

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.