Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Позбуваємося гендерних стереотипів

 Чому гендерні стереотипи – це дужа застаріла опція і тільки заважають нам жити? Які вони бувають, як їх можна розпізнати і головне – як їх позбутися? Про ці та інші проблеми говорили учасниці тренінгу у безпечному просторі для жінок і дівчат «Коло щасливих» в Обухові на Київщині.

Гендерні стереотипи — це стійкі, стереотипні уявлення суспільства щодо того, якими мають, або, навпаки, не мають бути представники того або іншого гендеру — жінки та чоловіки. Зазвичай гендерні стереотипи стосуються або зовнішності чоловіків та жінок — тобто, зовнішніх проявів фемінності чи маскулінності, або розподілення гендерних ролей у суспільстві та сім`ї. Але сучасний світ і люди в ньому дуже різні і дотого ж постійно змінюються. А стереотипи – потужно гальмують зміни.

Щоб зрозуміти вимоги нового часу до людей, учасниці не тільки послухали теорію, а й виконали вправу «Сніжинка». Проста задача – створити із серветки сніжинку. Але, попри те, що усі учасниці виконують одну і ту саму покрокову ігрову інструкцію – як складати серветку, де і як її надривати - результат у всіх різний. Чому так виходить? Саме це і обговорили учасниці у фіналі гри. Йдеться про те, що усі люди різні і навіть коли роблять одне й теж, виходить по-різному. Але це не значить, що хтось робить не правильно! Просто ми всі різні.

Право відрізнятись, бути іншим  і нормально співіснувати з різноманітними іншими, не залежно від гендеру, віку чи кольору шкіри можна назвати осовоположним правом сучасної цивілізованої людини. Таке правило засвоїли жінки і дівчата, що брали участь у цьому тренінгу.  А ще зрозуміли, як шкодять усім гендерні стереотипи і навчились по-перше розпізнавати їх, а по друге – позбуватися їх. 

Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простірдля жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.

Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.


Джерело: Жіночий консорціум України 20 червня 2024


Тегигендерні стереотипи,   Україна,   стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.