Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Польща – серед лідерів ЄС за рівністю оплати праці жінок і чоловіків

За даними Європейської комісії, Польща є одним із лідерів Європейського Союзу за рівністю оплати праці чоловіків та жінок. Найбільші диспропортції є, зокрема, в Німеччині та Великобританії, найменші – в Румунії.

4 листопада відзначають Європейський день рівних зарплат – символічну дату, коли, за підрахунками, у випадку однакових заробітних плат, жінки в Європі припиняли б отримувати гроші, тоді як робота чоловіків оплачувалася б далі до 31 грудня.

За даними Європейської комісії, жінки в ЄС досі заробляють у середньому на 16 % менше, ніж чоловіки. Порівняно з минулим роком, коли жінки заробляли на 16,2 % менше, ситуація покращилася лише невеликою мірою.

Лідирують Румунія та Люксембург, остання – Естонія

Згідно з актуальними даними Європейської комісії, гендерна різниця в оплаті праці найменша в Румунії (3,5 %), Люксембурзі та Італії (по 5,0 % кожна), Бельгії (6,0 %) та Польщі (7,2 %). Наступні місця займають Словенія (8 %), Хорватія (11,6 %), Мальта (12,2 %), Греція (12,5 %) та Швеція (12,6 %). Великобританія з результатом 20,8 % зайняла у рейтингу 25 місце. Ще нижче опинилися Німеччина (21 %) та Чехія (21,1 %), а весь список закриває Естонія (25,6 %).

Серед причин відмінностей в оплаті праці, зокрема, ЄК вказує той факт, що жінки частіше працюють за сумісництвом, борються з проблемою «скляної стелі», працюють у менш оплачуваних секторах або часто є основними опікунами сімей.

Різниці в оплаті праці також випливають зі стереотипів та гендерної дискримінації. Більша прозорість заробітної плати дозволить дізнатися, які з цих причин – найважливіші


Джерело: monitor-press.info 05 листопада 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   зарплата

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".