Коли почалося повномасштабне вторгнення, пані Ірина була в Чернігові, тоді саме шукала роботу, бо щойно звільнилася. За освітою жінка економіст, тож і шукала щось за фахом. Утім, коли над будинком почали пролітати бомби і ракети, єдиною думкою було вижити. Розповідає, родина практично жила в коридорі, якось облаштувалися і сподівалися на дві стіни. Тоді найважливішим було те, що просто підтримували одне одного. Хай як звучить неймовірно, але саме переживаючи непрості події, жінка замислилася над власною справою. Пані Ірина завжди любила пекти - робила то більше для родини і друзів, але коли зрозуміла, що схвальних відгуків дедалі більшає, замислилася, а чому ні? Жінка купила онлайн-курс із випікання, ретельно вчилася і то додало ще більшої впевненості. Жінка сміється: «Тоді пекла для родини, для друзів. А зараз оформила ФОП і вже буду завдяки гранту відкривати свою справу!»
Нині в асортименті жінки хліб на заквасці, білий, чорний, подовий, фірмовий, булки, булочки, батони, паски і штолени. А фішка – це короваї, весільні та для зустрічей гостей. І виготовляє пані Ірина все це вдома на п’яти метрах власної кухні. Короваї з’явилися в асортименті жінки не просто так, у серпні 2022 року до неї звернулися з проханням спекти коровай на весілля військового, відмовити не могла, навіть більше - то стало для неї вкрай відповідальною справою, бо ж пекла для українського оборонця! Цьогоріч із першого по сьоме вересня жінка виготовила сім короваїв, це при тому, що на приготування одного потрібно щонайменше чотири дні! А ще цього року два її короваї поїхали за кордон.
Щоб більше розповідати про себе, жінка створила сторінки в Інстаграмі і Фейсбуці. Планує орендувати приміщення, щоб було більше простору, втім, каже, треба зважати на вимкнення світла, бо це ще додаткові витрати, бо ж усе обладнання електричне. Про грантовий проєкт Жіночого консорціуму України «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» жінка дізналася з Фейсбуку, заповнила анкету і… пройшла! За грантом запланувала купити професійний тістоміс, конвекційну піч і холодильник, щоб зберігати інгредієнти.
Пані Ірина каже, крім фінансової частини, проєкт став для неї важливим і в плані навчання: добре розібралася для себе щодо відкриття ФОПу, зокрема, бо то на перший погляд усе просто, але насправді тому, хто з тим не стикався, слід вивчити всі нюанси й тонкощі. А ще – каже – було корисно поспілкуватися з іншими учасницями проєкту, бо ж у кожної своя історія, тож повчитися одна в одної є чого.
А тим, хто сумнівається, чи починати своє, хто не наважується через непростий для українців час, жінка радить – відкинути всі успіхи. Бо для себе вона зрозуміла: живемо один раз, тож треба користатися.
Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.