Підтримка жителів деокупованої Київщини
"Коли чую звуки далеких вибухів, піднімається нудота і тіло дерев'яніє", - каже Людмила. - Донька весь минулий понеділок збирала речі, трусилася, плакала і просила виїхати. Боїться, що вороги повернуться", "Ми похоронили в лютому сина, не відійшли ще. Окупація додала нервів, чоловік лише почує щось хвилююче, починає плакати", "Мені здається, що все це несправжнє, мов у кіно: і окупація, і війна, і новини...". Таке розповідають жителі деокупованої Київщини.
Щоб підтримати людей під час війни, до Катюжанки у Димерську громаду виїхали дві мобільні бригади. Психологині Жіночого Консорціуму України надали психологічну допомогу батькам та дітям, які її потребували. Зокрема, говорили про те, що нині дуже важливо гуртуватися та допомагати одне одному: потрібно слухати і підтримувати тих, хто поруч.
Засвоювали техніки зниження тривоги, зменшення напруги в тілі та розслаблення. А ще - вкрай помічна жіноча арт-терапія: готувати, ліпити, садити і доглядати. Бо саме це все і допомагає долати труднощі, що виникають у воєнний час.
Крім того, команда ЖКУ привезла продуктові набори для тих родин, які опинилися у складних життєвих обставинах внаслідок війни, серед них ВПО, матері-одиначки, опікунські сім’ї, багатодітні тощо
Нагадаємо, що проєкт реалізується ГО Жіночий консорціум України спільно з низкою партнерських громадських організацій з 8 регіонів України за підтримки International Rescue Committee.
Проєкт працює у Київській, Сумській, Чернігівській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій, Запорізькій та Одеській областях.
Допомогу у рамках проєкту отримують жінки, які мають дітей або опікуни дітей, у тому числі людей з інвалідністю, ВПО та люди, які проживають у місцях, що постраждали від окупації та ракетних обстрілів.
Отримувачів допомоги за проєктами визначають місцеві органи влади, які надають громадським організаціям списки тих, хто найбільше потребує допомоги. Тому, для отримання допомоги звертайтесь до місцевих органів влади.
Джерело: Жіночий Консорціум України 21 жовтня 2022