Під час вебінару поділитися своїм досвідом та знайшли нових партнерів
Команда проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей. Частина-ІІ, Україна» організувала і провела онлайн-вебінар на тему «Партнерство у процесах відновлення та соціо-психологічної підтримки постраждалих родин з дітьми у громадах у воєнний період (на прикладі проєкту ГО ЖКУ) за підтримки ЕРІКС Development Partner та RadioAid (Швеція)». Його мета – поділитися досвідом та знайти нових партнерів для реалізації наступних проєктів була успішно досягнута.
Координаторка проєкту Лариса Магдюк розповіла учасникам про зміст та напрямки проєкту. Про те, як проводяться моніторинги потреб та рівня задоволеності бенефеціарів і громад, як працюють мобільні бригади в громадах і про те, як і для чого реалізується інформаційний напрямок проєкту.
Координаторка Київського обласного хабу Юлія Мазурчак на конкретних прикладах розповіла про вже реалізовані заходи та активності, а також, про те, що робота з партнерами, громадами, розуміння ризиків і реальних потреб громад і їхніх жителів дозволяє реалізовувати справді потрібні і корисні для людей активності, налагоджувати комунікації між родинами ВПО та місцевих жителів і реально покращувати життя громад.
Координаторка напрямку психологічної підтримки проєкту Тетяна Пашко розповіла, як працює анонімна гаряча лінія, про виїзди психологів в громади та відеоконсультації в інтернеті. Розповідаючи про те, з якими запитами найчастіше звертаються люди до психологів, вона відзначила, що значні сплески звернень завжди відбуваються після гучних загрозливих подій, як наприклад, атака на дитячу лікарню Охматдит. Пані Тетяна особливо наголосила, що окрім психологічної підтримки у складних ситуаціях, психологи проєкту працюють над тим, щоб формувати у людей вміння та навички адаптуватись в умовах постійних загроз та змін і продовжувати повноцінне життя.
Координаторка Сумського хабу Юлія Савельєва розповіла про те, чим важливі та корисні комплексні заходи проєкту, чому важливо залучати на свої заходи представники місцевих органів влади та партнерські неурядові організації, які працюють у цих регіонах.
На прикладах уже проведених комплексних заходів пані Юлія показала, як різні цільові аудиторії отримують комплексну підтримку: арт-терапевтичні заняття, гуманітарні набори, індивідуальні консультації психологів тощо.
Найбільш несподіваним для команди став виступ директора київської школи №235 пана Валерія Гордійчука. Він повідомив, що коли команда проєкту запропонувала реалізувати у школі проєкт підліткових ініціатив, то адміністрація, погодившись, залучила до проєкту…. «найбільш проблемних дітей». І з ними сталося диво! По-перше, вони подружилися і тепер самі ініціюють і реалізують у школі різні проєкти. Наприклад, організовують вистави, самостійно створюючи для них декорації, хоча формально у школі немає театрального гуртка. По друге, завдяки участі у проєкті, «проблемні» підлітки перетворились на позитивних лідерів, і тепер їм багато хто заздрить. По третє, як зазначив директор, радості батьків і педагогів від таких змін немає меж!
За його словами робота професійної команди з психосоціальної підтримки сьогодні вкрай важлива. Педагоги не мають досвіду підтримки дітей, що переживають війну, а лише одного шкільного психолога недостатньо. Тому він запросив команду проєкту продовжувати співпрацю і реалізовувати інші проєкти у школі.
Нагадаємо, що у цій школі в межах проєкту реалізації дитячих ініціатив був облаштований внутрішній дворик для відпочинку школярів. А проєкт полягав у тому, щоб школярі самі висунули ідею та активно долучились до її реалізації. Читайте цю історію за посиланням:
У Київській школі №235 відкрито арт-простір «САДОЧОК 2.3.5»
Було під час вебінару ще багато пропозицій та ідей від учасників, таким чином, зустріч дала старт до реалізації нових партнерських ініціатив!
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обовязково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.
Джерело: Жіночий консорціум України 18 жовтня 2024