Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Парламентський комітет рекомендує ВР прийняти за основу законопроект Журавського про заборону незаконного переривання вагітності

Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне переривання вагітності.

Як повідомляє прес-служба парламенту в четвер, законопроект, внесений членом депутатської фракції Партії регіонів Віталієм Журавським, пропонує викласти статтю 134 "Незаконне проведення аборту" Кримінального кодексу в новій редакції, згідно з якою поняття "аборт" замінюється поняттям "переривання вагітності".

Згідно з проектом, незаконне переривання вагітності карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на термін від 100 до 240 годин, або виправними роботами на термін до двох років, або обмеженням волі на термін до двох років.

Те саме діяння, якщо воно через необережність спричинило тривалий розлад здоров'я, тяжкі наслідки або смерть потерпілої, карається обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням волі на той саме термін, із позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на термін до трьох років або без такого.

Члени комітету вважають, що ухвалення законопроекту сприятиме ефективному забезпеченню прав та свобод людини в частині кримінально-правової оцінки випадків незаконного переривання вагітності.

Як повідомлялося, народні депутати фракції "Свобода" також зареєстрували у ВР законопроект, що пропонує заборонити штучне переривання вагітності в Україні, а за проведення абортів, крім випадків, передбачених законодавством, передбачити кримінальну відповідальність.

Зокрема, КК пропонується доповнити статтею про кримінальну відповідальність за аборт, крім випадків, передбачених законодавством - карається ув'язненням від трьох до семи років із позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на термін до трьох років.

За публічну пропаганду або заклик до аборту депутати пропонують карати штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (нині неоподатковуваний мінімум доходів становить 17 грн).

Свободівці також перераховують у законопроекті випадки, в яких допустиме штучне переривання вагітності: якщо вагітність становить загрозу життю вагітної жінки, наявність медичних показань щодо патології плода, несумісної з життям дитини після народження, доведених у судовому порядку фактів зачаття дитини внаслідок зґвалтування.
 


Джерело: Інтерфакс-Україна 12 квiтня 2013


Тегиаборт,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.