Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Парламентський комітет рекомендує ВР прийняти за основу законопроект Журавського про заборону незаконного переривання вагітності

Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне переривання вагітності.

Як повідомляє прес-служба парламенту в четвер, законопроект, внесений членом депутатської фракції Партії регіонів Віталієм Журавським, пропонує викласти статтю 134 "Незаконне проведення аборту" Кримінального кодексу в новій редакції, згідно з якою поняття "аборт" замінюється поняттям "переривання вагітності".

Згідно з проектом, незаконне переривання вагітності карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на термін від 100 до 240 годин, або виправними роботами на термін до двох років, або обмеженням волі на термін до двох років.

Те саме діяння, якщо воно через необережність спричинило тривалий розлад здоров'я, тяжкі наслідки або смерть потерпілої, карається обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням волі на той саме термін, із позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на термін до трьох років або без такого.

Члени комітету вважають, що ухвалення законопроекту сприятиме ефективному забезпеченню прав та свобод людини в частині кримінально-правової оцінки випадків незаконного переривання вагітності.

Як повідомлялося, народні депутати фракції "Свобода" також зареєстрували у ВР законопроект, що пропонує заборонити штучне переривання вагітності в Україні, а за проведення абортів, крім випадків, передбачених законодавством, передбачити кримінальну відповідальність.

Зокрема, КК пропонується доповнити статтею про кримінальну відповідальність за аборт, крім випадків, передбачених законодавством - карається ув'язненням від трьох до семи років із позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на термін до трьох років.

За публічну пропаганду або заклик до аборту депутати пропонують карати штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (нині неоподатковуваний мінімум доходів становить 17 грн).

Свободівці також перераховують у законопроекті випадки, в яких допустиме штучне переривання вагітності: якщо вагітність становить загрозу життю вагітної жінки, наявність медичних показань щодо патології плода, несумісної з життям дитини після народження, доведених у судовому порядку фактів зачаття дитини внаслідок зґвалтування.
 


Джерело: Інтерфакс-Україна 12 квiтня 2013


Тегиаборт,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.