Пари, які поділяють роботу по дому, частіше займаються сексом
Нове дослідження виявило, що у пар, які поділяють роботу по дому, більше сексу, ніж у тих, хто дотримується сексистських стереотипів. Дослідження також показало, що жінки більш схильні робити велику частину роботи по дому, ніж їх партнери-чоловіки, навіть якщо вони працюють і заробляють більше.
Висновки були опубліковані вченими в виданні «Journal of Marriage and Family» після того, як вони проаналізували дані досліджень сімейного задоволення в загальнонаціональній базі США.
Було встановлено, що різні гендерні пари, які повідомляли про спільне ведення домашнього господарства займалися сексом 6,8 разів на місяць, в середньому. У сім'ях, де один з партнерів робив більшу частину рутинної домашньої роботи, цей показник дорівнював в середньому 5 разів на місяць. У сім'ях з нерівномірним розподілом обов'язків найчастіше саме прекрасна стать займалася господарством.
Вчені враховували такі обов'язки по дому: підготовка і приготування їжі, миття посуду, прибирання навколо будинку, покупка продуктів в супермаркеті і прання. Вони виявили, що, як часто пари займаються сексом, також залежало від того, поділялася чи робота по дому з гендерних особливостей чи ні. Наприклад, коли робота по дому в цілому ділилася справедливо, пари частіше проводили час в ліжку, ніж, коли вони слідували стереотипам, таким як приготування їжі та прибирання для жінок і ремонтні справи для чоловіків.
Ще одним вражаючим результатом цього дослідження було те, що, незважаючи на недавні успіхи в рівності чоловіків і жінок, жінки як і раніше роблять велику частину домашньої роботи в більшості американських сімей. У 63% будинків більшість господарських справ здійснюється жінками. Це було встановлено навіть при тому, що жінки працювали більше годин і отримували більше грошей, ніж чоловіки.
Автор статті, професор Шарон Сесслер (Sharon Sassler) з Корнельського університету зробила висновки: «Сучасні пари, які дотримуються більш егалітарного розподілу праці, є єдиними парами, які відчувають збільшення частоти сексуальних контактів».
Джерело: Здоров'я в Україні та світі 29 червня 2016
Додати коментар Коментарi (0)