Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Пан Гі Мун хоче, щоб ООН очолила жінка

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що хотів би, аби його наступницею на посаді стала жінка.

Він заявив, що зараз, після того, як впродовж 70 років ООН очолювали лише чоловіки, "саме час" для жінки-керівника цієї організації.

Із 11 кандидатів, що претендують на посаду Генсека ООН, п'ятеро - жінки.

Генеральний секретар ООН має отримати рекомендацію 16 країн-членів, що входять до ради безпеки ООН, і затверджений 193 країнами, що складають Генеральну Асамблею ООН.

Очікується, що ім'я нового Генсека оголосять восени.

За традицією, при його обранні керуються принципом ротацій регіонів світу.

У Східній Європі та Росії, представники яких ніколи не очолювали ООН, кажуть, що цього разу Генеральний секретар має бути саме звідти.

У 2016 році кандидати на посаду походять із Латинської Америки, Західної Європи та Австралії, а також зі Східної Європи.

Пан Гі Мун не виокремив якогось конкретного кандидата, але заявив агенції АР, що серед цих кандидатів є "багато достойних, мотивованих жінок-лідерів, які справді можуть змінити цей світ, і які можуть активно співпрацювати з іншими світовими лідерами".

Нинішній Генсек ООН також заявив, що хто б не посів цю посаду після нього, повинен мати "чітке бачення того, яким світ має бути у майбутньому", а також мати відданість миру, розвитку та правам людини.

Він чи вона також мають стати провідником захисту прав вразливих верств, таких, як жінки, люди із обмеженими фізичними можливостями, представниками сексуальних меншин, - заявив Пан Гі Мун.

"Якщо не ООН, то хто піклуватиметься про цих людей?"

Згідно із опитуваннями, португалець Антоніо Гутеррес, колишній прем'єр-міністр і екс-голова Агенції ООН з питань біженців, є фаворитом серед кандидатів на посаду Генсека ООН. Серед жінок перед веде болгарка Ірина Бокова і аргентинка Сюзанна Малкорра.

В порядку абетки список кандидатів виглядає так:

Ірина Бокова, Болгарія
Наталія Герман, Молдова
Антоніо Гутеррес, Португалія
Вук Єреміц, Сербія
Серг'ям Керім, Македонія
Хелен Кларк, Нова Зеландія
Мирослав Лайцак, Словакія
Ігор Лукшиц, Чорногорія
Сюзанна Малкорра, Аргентина
Данило Турк, Словенія
Христина Фігерез, Коста Ріка

 


Джерело: ВВС Україна 17 серпня 2016


Тегигендерна рівність,   ООН,   права жінок,   жінки в політиці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми