Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Нові правила сексу для українців: експерти пояснили нюанси

В Україні з 11 січня запрацює оновлений Кримінальний кодекс, до котрого внесли правки щодо зґвалтування та насильства.

Тепер за ґрати може потрапити навіть чоловік або дружина, якщо їхній партнер не дав згоди на інтимні стосунки, йдеться в сюжеті ТСН.

За новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди. Зараз в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування можна лише в разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом.

"Редакція статті – вона дає змогу реагувати на більшу кількість випадків сексуального насильства. Наприклад, психологічний тиск якийсь, або, можливо, матеріальну складову. Наприклад, не дам тобі грошей, або щось не куплю, або щось інше – скористатися цим задля задоволення статевої пристрасті", - пояснив помічник голови Національної поліції України Андрій Ткачов.

Доводити насилля доведеться такими самими слідчими діями – експертизами та показами свідків. Це дасть змогу уникнути зловживань та шантажу, вважають у поліції. І пояснюють, що саме вважатимуть добровільною згодою: "Це вільне волевиявлення, так. Тобто я на це йду вільно, я це розумію і я на це йду".

Юрист Анатолій Рибачок додає, що розписка про згоду на секс не допоможе. "Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписки не доводить того, що цієї згоди не було. Тотальний самоконтроль, в принципі, єдине, що може убезпечити особу від того, що в подальшому може з нею статися у зв’язку з цими змінами", - вважає він.

Закон покликаний вирішити проблему того, що часто сексуальне насильство трапляється в шлюбі, але жінки навіть не сприймають цей примус до сексу як порушення їхніх прав. Про це розповідають в організації, яка опікується правами людей. "У нас є така категорія абоненток, які впевнені в тому, що, в принципі, сексуального насильства в шлюбі не існує. Якщо я жінка і я вийшла заміж - це мій безпосередній обов’язок. Неважливо, захочу я чи ні – чоловік зобов’язаний отримувати задоволення. Там перша робота, яка ведеться, це психологічна. Ми відкриваємо очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс чи ні. Наша згода має бути добровільна", - каже директор департаменту національних гарячих ліній ГО "Ла Страда-Україна" Олена Кривуляк.

 


Джерело: УНІАН 10 сiчня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   насильство,   згода на секс

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.