Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Нестача жінок на ринку праці коштує світовій економіці 17 трильйонів доларів щорічно

У світі немає жодної країни, де жінки б отримували більше, ніж чоловіки, або могли б похвалитися рівними правами. Звичайно, в різних країнах гендерна нерівність проявляється по-різному і в різній мірі. Але, так чи інакше, жінкам по всьому світу важче підніматися соціальними сходами, важче поєднувати роботу і сім'ю. В результаті багато жінок навіть не намагаються знайти баланс і вибирають долю домогосподарки. Як підрахували в Міжнародному валютному фонді, це обходиться світовій економіці в 17 трильйонів доларів щорічно. При цьому жінкам доводиться виконувати роботу вдома - іноді дуже важку - абсолютно безкоштовно, що дуже вигідно чоловікам, але абсолютно не вигідно ні жінками, ні глобальній економіці. Про те, як вирішити цю проблему, в інтерв'ю Міжнародному валютному фонду розповіла Джулі Делаханті, глава канадського відділення «Оксфам» - однієї з провідних некомерційних організацій, що борються з бідністю по всьому світу.
 
*****
 
«Прибуток, який жінки приносять економіці, виконуючи неоплачувану хатню роботу і доглядаючи за рідними, становить 10 трильйонів доларів на рік. У країнах, що розвиваються жінки виконують таку роботу в набагато більших обсягах, оскільки населення живе в бідності, і економічна нерівність чоловіків і жінок набагато помітніша».
 
Джулі Делаханті також зазначає, що в країнах, що розвиваються не вистачає грошей на те, щоб інвестувати в проекти, які дозволили б подолати гендерну нерівність.
 
«Уряди країн могли б дуже багато зробити. Наприклад, дуже важливо розвивати сферу держпослуг. Їх доступність найбезпосереднішим чином впливає на становище бідних верств населення і жінок. Держпослуги не даремно називають "віртуальним доходом" ».
 
Однак, крім надання соціальних послуг, вважає глава канадського відділення «Оксфам», держава повинна заохочувати жінок до того, щоб вони ставали активними учасницями ринку праці.
 
«У кожній країні повинен бути прийнятий закон про мінімальну зарплату, а також закон, який гарантує гідні умови праці. Важливу роль також відіграє система оподаткування. Жінкам потрібно надати можливість заповнювати податкову декларацію окремо від чоловіків. Податки повинні бути прогресивними, вони не повинні лягати важким тягарем на бідних. А у багатьох не повинно бути можливості уникати сплати податків».
 
Не варто забувати і те, що жінки, як правило, змушені працювати в сферах, що відрізняються низьким рівнем заробітної плати.
 
«Необхідно також створювати спеціальні освітні програми для жінок - в тих сферах, які традиційно зайняті чоловіками. Це наука, технології, інженерна справа, математика. У цих сферах зарплати зазвичай вище, ніж в інших».
 
Джулі Делаханті також нагадує про необхідність підтримувати жіночі організації.
 
«Ми повинні підтримувати організації, які борються за права жінок, особливо з огляду на, що ми живемо в світі, де великий вплив користуються еліти. Вони лобіюють свої інтереси і здатні впливати на рішення, що приймаються урядом. Тому дуже важливо, щоб існували потужні жіночі організації, які зможуть служити противагою елітам, представленим в основному чоловіками».


Джерело: Радио ООН 06 червня 2017


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   ринок праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.