На сьогоднішній день триває етап менторської підтримки учасниць програми SEA WEE. Нагадаємо, що школа – це один із напрямків роботи проєкту "Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей". Робота менторок з учасницями бізнес-школи – це важлива складова проєкту. На цьому не раз наголошували й учасниці попередніх шкіл, адже професійна підтримка на етапі створення бізнес-плану – це вкрай важливо, навіть для тих, хто вже мав чи має власний бізнес. Наші менторки – це досвідчені, професійні фахівчині, які скеровують, виправляють, підказують, допомагають, дають цінні поради, а головне – є прикладом для учасниць бізнес-школи. Бо досі самі відвідують найрізноманітніші семінари, продовжують навчатися і розвиватися, не зупиняючись попри вже чималі професійні здобутки.
Загалом у проєкті працює 5 менторок, і в кожної від 5 до 10 менті. Близько 50% учасниць вже мають готову описову частину бізнес-планів, а 30% - працюють над фінансовою частиною. Під час наради менторки зауважили, що учасниці мають різні ідеї, втім, бізнеси переважно виробничі та сервісні. Мають і різну готовність: комусь написати бізнес-план легше, хтось потребує значної підтримки, тож комунікації з ними відбуваються постійно. Чи не найбільше, кажуть менторки, учасниці мають потребу у допомозі з фінансовою частиною, зокрема з розрахунками. Втім, відмітили, що переважно жінки дуже мотивовані, а це чи не половина справи. Адже навчитися чогось легше, коли є прагнення отримати знання, застосувати їх, коли є зацікавленість, щоб результат був якнайкращим. Зауважили також, що їхня мотивованість помітна і з того, як учасниці бізнес-школи відвідували вебінари (вже відбулося 2 із запланованих 3-х), а рівень присутності був дуже високим. Це додає оптимізму, а ще – відчуття немарності роботи менторок, на чому вони не раз наголосили. І підсумували, що загалом задоволені тим процесом, що відбувається, тож очікують на якісні результати.
Проєкт «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни» Жіночий консорціум України реалізує у Чернігівській та Київській областях, а також у місті Києві. Він має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та психологічна підтримка, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.