Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Напередодні ЄВРО-2012 у Донецьку аналізують ситуацію із секс-рабством

Напередодні Євро-2012 влада, громадські організації та й самі громадяни все більше говорять про безпеку. Мешканці приймаючих міст намагаються кудись поїхати на час чемпіонату, аби не зіткнутись з темпераментними фанатами та не потрапити «під гарячу руку». Тим часом громадські організації більше занепокоєні можливими порушеннями прав та торгівлею людьми.

99 відсотків жінок потерпають від сексуальної експлуатації

На початку березня у Донецьку були помічені оголошення, де модельна агенція шукала дівчат для підробітки на Євро-2012. Від донеччанок багато не вимагали. Треба було лише мати привабливу зовнішність та знати англійську. Платити обіцяли по 300-500 гривень на день. До обов’язків входила зустріч гостей в аеропорті, супровід на стадіон та хостес, тобто турбота про іноземців, на ньому. Але, як виявилось, подібних потреб у додаткових дівчатах «Донбас Арена» не мала. Коли ж почали шукати відправні точки цієї історії — якісь контакти та інші відомості про агенцію, всі оголошення миттєво зникли. Як виявилось, такі самі листівки були розклеєні і в Дніпропетровську. Там теж шукали гарненьких українок для Донецька.

Щодо торгівлі людьми, то жінки у цій сфері потерпають все ж таки частіше. За даними Міжнародної організації з міграції, за січень 2007 року — вересень 2011 року різні форми експлуатації торкнулися 3120 жінок та 1290 чоловіків. Це тільки офіційні дані, тобто, пораховані ті, кого врятували та витягли. Сексуальна експлуатація зачіпає 99 відсотків жінок та 1 відсоток чоловіків. Трудова — 48 проти 52 відсотків.

«В Україні проблема торгівлі людьми стоїть дуже гостро. Україна — одна з основних постачальників жертв», - каже експерт з питань протидії торгівлі людьми, регіональний тренер Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда» Валентин6а Шебаніц. За оцінками МВС України, за останні 10 років з України було вивезено близько 400 тисяч людей. Найбільше зацікавлені в українському живому товарі Росія, Туреччина та Польща.

За даними соціологів, кількість українок, які займаються комерційним сексом, становить близько 50 000. Найбільша концентрація повій спостерігається в Києві (приблизно 9000 осіб), Одеській області (на рівні 6000), Дніпропетровській і Донецькій областях (близько 3 тисяч), Харківській області (2,5 тисячі) та в Криму (близько 2 тисяч осіб).

Донецьк показує червону картку торгівлі людьми

Сьогодні, 26 квітня, у Донецьку стартував проект «Євро-2012: червона картка порушенням прав людини та торгівлі людьми», який реалізує Донецька громадська організація «Альянс» за підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку. Проект триватиме до кінця серпня. Його мета — інформування населення та компетентних органів про можливі порушення та ризики, пов’язані з торгівлею людьми підч ас Євро-2012, а також надання жертвам практичної допомоги.

«Німеччина проводила Чемпіонат світу з футболу 6 років тому. Наша країна має досвід у цій справі. Тоді така проблема теж існувала, і дівчат привозили і з України теж», - повідомив Генеральний консул Німеччини в Донецьку Клаус Циллікенс. Тим часом якщо у країнах, які проводили великі масові заходи, були розроблені ективвні практики, то в Україні такі механізми поки розробляються дуже пасивно.   

У рамках проекту проводяться тренінги для мультиплікаторів «Креативний погляд на права людини», вуличні акції, інформаційні сесії для волонтерів та правоохоронних органів, підготовка консультантів для гарячої лінії, на яку можна звернутись за телефонами: 095 77 66 201 та 097 077 59 80. вона почне працювати за тиждень до початку чемпіонату і буде актуальна ще через тиждень після його закінчення.

«На період чемпіонату наша країна одночасно отримує статус не лише «постачальника» живого товару, але і його «споживача». Але робота у напрямку зміни такого стану майже не ведеться», - вважає президент ДГО «Альянс» Світлана Закревська.  

Тим часом сама УЄФА теж не дуже переймається подібними проблемами. За словами Валентини Шебаниц, згідно з останніми даними у звіті організації не було виявлено особливого попиту на послуги сексуального характеру. Тому проекти УЄФА у більшості спрямовані лише на пропаганду безпечного сексу.

За інформацією Управління боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС України в Донецькій області, за фактами торгівлі людьми порушується приблизно 30 кримінальних справ на рік та приблизно 100 злочинів у сфері суспільної моралі, куди відноситься і порнографія. Тим часом Донецьк у порівнянні з іншими містами України не є лідером у цих злочинах.

Українська влада не протидіє проблемі, бо має розхристане законодавство

20 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про протидію торгівлі людьми». Але «Ла Страда Україна» підкреслювала, що на той час в країні вже більше 10 місяців був відсутній повноцінний уповноважений орган державної влади, який відповідав би за координацію дій у цій сфері. Окрім цього у грудні 2010 року ліквідували Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, яке відповідало за таку координацію. Але Державна програма протидії торгівлі людьми на 2011-2015 роки затверджена не була.

27 лютого цього року Кабмін видав Розпорядження "Про затвердження плану заходів з реалізації Інтегрованої концепції забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу". 113 пунктів-планів стосуються стосуються діяльності МНС, МВС, МОЗ, СБУ та інших. Дещо стосується і торгівлі людьми, але відсоток положень від загального обсягу майже незначний. Та й дії міліції не завжди швидкі, оперативні та адекватні.

 


Джерело: ngo.donetsk.ua 27 квiтня 2012


Тегинасильство щодо жінок,   Євро-2012,   ЄВРО-2012,   Донецьк,   секс-рабство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.